خانه / خدمات تخصصی / مشاوره و روانشناسی / خانواده درمانی چیست؟

خانواده درمانی چیست؟

خانواده درمانی چیست؟

خانواده درمانی

خانواده درمانی به افراد کمک می کند که در روابط نزدیکشان به یکدیگر کمک کنند.

خانواده درمانی، اعضای خانواده و زوج ها را قادر می سازد که افکار دشوار و احساساتشان را کشف کنند و به راحتی آن را بیان کنند تا تجارب و دیدگاه های یکدیگر را بفهمند، نیاز های یکدیگر را درک کنند و با قدرت تغییرات مفیدی را در روابط و زندگیشان ایجاد کنند.افراد می توانند خانواده درمانی را مفید یابند به عنوان فرصتی که روابط مهم را منعکس می کند و راه های رو به جلو را می یابد.

تحقیقات نشان می دهد خانواده درمانی برای کودکان، جوانان و بزرگسالانی که دامنه وسیعی از مشکلات را تجربه کردند مفید است.”خانواده درمانی به چه مشکلاتی کمک می کند؟”

هدف خانواده درمانی:

  • شامل ملاحظه نیاز های اعضای خانواده و دیگر روابط کلیدی در زندگی آنها.
  • تشخیص بر پایه قدرت مردم و منابع ارتباطی آنها.
  • کار بر روی مشارکت خانواده و دیگران.
  •  حساس به اشکال متنوع خانواده و روابط، باورها و فرهنگ.
  • اختیار دادن به افراد برای صحبت کردن، تنهایی یا با دیگران، اغلب درباره مسائل ناراحت کننده و مشکلات.با احترام به تجاربشان آنها را به اشتغال و بهبود حمایت دعوت می کنیم.
مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه