حافظه ی فعال

حافظه ی فعالReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 30Rating:

حافظه ی فعال

حافظه ی فعال نقش پر اهمیتی در تفکر دارد .وقتی هشیارانه می کوشیم مسأله ای را حل کنیم،معمولاً حافظه ی فعال را برای ذخیره سازی اجزاء مسأله و همچنین اطلاعات دریافتی از حافظه ی دراز مدت در باب آن مسأله به کار می گیریم.

به  شکل،  برای 30 ثانیه نگاه کنید و سپس سعی کنید مواردی را که به یاد دارید بیان کنید.

برای یاد آوری از حافظه کوتاه مدت(فعال) استفاده می کنید.

حافظه تصویری

پژوهشها نشان می دهند که حافظه ی فعال نه تنها در حل مسائل عددی بلکه در حل مسائل پیچیده تر نیز دست اندر کار است.از جمله ی این مسأله ها یکی هم قیاس هندسی می باشد که گاهی در آزمون های هوش نیز به کار می رود، مثلاً آزمون ریون.

حافظه فعال نظامی است که می تواند به طور کلی 2±7 قطعه اطلاعات را به صورت شنیداری یا به صورت دیداری نگهدارد.اطلاعات از حافظه ی  فعال یا از طریق زوال و یا از طریق جانشینی محو می شود. بازیابی اطلاعات از حافظه ی فعال از طریق فرایند  حساس به تعداد مواد فعال در هر زمان، صورت می گیرد و بالاخره برای انبار کردن و پردازش اطلاعاتی که برای حل مسأله ضروری است به کار می رود بنابراین برای تفکر حیاتی است.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - حافظه ی فعال

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

یک نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه