حافظه ی فعال

حافظه ی فعال

حافظه ی فعال نقش پر اهمیتی در تفکر دارد .وقتی هشیارانه می کوشیم مسأله ای را حل کنیم،معمولاً حافظه ی فعال را برای ذخیره سازی اجزاء مسأله و همچنین اطلاعات دریافتی از حافظه ی دراز مدت در باب آن مسأله به کار می گیریم.

به  شکل،  برای 30 ثانیه نگاه کنید و سپس سعی کنید مواردی را که به یاد دارید بیان کنید.

برای یاد آوری از حافظه کوتاه مدت(فعال) استفاده می کنید.

حافظه تصویری

پژوهشها نشان می دهند که حافظه ی فعال نه تنها در حل مسائل عددی بلکه در حل مسائل پیچیده تر نیز دست اندر کار است.از جمله ی این مسأله ها یکی هم قیاس هندسی می باشد که گاهی در آزمون های هوش نیز به کار می رود، مثلاً آزمون ریون.

حافظه فعال نظامی است که می تواند به طور کلی 2±7 قطعه اطلاعات را به صورت شنیداری یا به صورت دیداری نگهدارد.اطلاعات از حافظه ی  فعال یا از طریق زوال و یا از طریق جانشینی محو می شود. بازیابی اطلاعات از حافظه ی فعال از طریق فرایند  حساس به تعداد مواد فعال در هر زمان، صورت می گیرد و بالاخره برای انبار کردن و پردازش اطلاعاتی که برای حل مسأله ضروری است به کار می رود بنابراین برای تفکر حیاتی است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

یک نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه