خانه / روانپزشکی / افسردگی / جانبازانی که با افسردگی دست وپنجه نرم می کنید نگران نباشید!

جانبازانی که با افسردگی دست وپنجه نرم می کنید نگران نباشید!

جانبازان

تحقیقات جدید نشان داده است که در هر دو گروه جانبازان مسن  و جوانی که مبتلا به افسردگی  هستند و تحت درمان با روش شناختی – رفتاری برای کاهش علائم افسردگی  قرار گرفته اند بهبود یافته اند.
محققان به رهبری توسط بردلی  کارلین از وزارت امور سربازان بازنشسته ایالات متحده  می گویند : مطالعه خود یکی از اولین نمونه های استفاده شده ملی از جانبازان است که به مقایسه تغییرات در افسردگی و کیفیت زندگی  و تعیین اثرات مداخلات درمانی پرداخته است .

به گفته محققان ، مطالعات قبلی نشان داده اند بسیاری از بزرگسالان جانباز که دچار افسردگی هستند   در مقایسه با بزرگسالان جوان بیشتر از خدمات بهداشت روان استفاده می کنند .

افسردگی درمان نشده در بزرگسالان مسن تر با کیفیت زندگی بد هم افزایش یافته است و به طور قابل توجهی منجر به مرگ و میر شده و  نرخ خودکشی را تشدید کرده است.

تیم تحقیقاتی ، مجموعه ای از درمان های رفتاری –  شناختی  را برای افسردگی (CBT -D ) و بهبود علائم آنها بر روی 864 نفر از جانبازان که به دنبال درمان در اداره بهداشت مراجعه کرده بودند را اعمال کردند.

از این جانبازان ،  764 نفر بین 18 و 64 سال بودند ، در حالی که 100 نفر از انها بیش از 65 سال سن داشتند ، که  همه آنها به بین 12 تا 15 جلسه روان درمانی نیاز داشتند.

شدت افسردگی هر بیمار را با استفاده از یک سیستم نمره دهی به نام افسردگی بک اندازه گیری شد.

از تمام جانبازان ، 545 نفر (63 ٪)  و 45 نفر ( 5٪ )  با این روش درمانی ،علائم افسردگیشان تسکین یافته بود.

محققان توجه داشته باشید که نرخ ترک درمان در بین بیماران مسن تر و جوان تر نسبتا کم است و تقریبا یکسان بود ، این نشان می دهد که درمان با سطوح مشابهی از پذیرش در هر دو گروه سنی مواجه شد .

به طور کلی ، نتایج نشان می دهد که درمان شناختی رفتاری موثر است .

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268584.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه