خانه / روانشناسی / تمرین مهارت های آموخته شده در درمان شناختی رفتاری

تمرین مهارت های آموخته شده در درمان شناختی رفتاری

کاهش  وزن

تمرین مهارت های آموخته شده:

پرواضح است که ما نمی توانیم صرفا از طریق مطالعه درباره مهارت های جدید و یا مشاهده افرادی که این مهارت ها را انجام می دهند، مهارت های پیچیده جدید و یا مشاهده افرادی که این مهارت ها را انجام می دهند، مهارت های پیچیده جدید را فرابگیریم. ما مهارت های جدید را از طریق به کار بستن آن ها، اشتباه کردن، شناخت اشتباهات خود و امتحان دوباره مهارت ها، فرا میگیریم.

تمرین مهارت های جدید یک مولفه اساسی درمان شناختی رفتاری است. اینکه تا چه میزان درمان مهارت آموزی است تا مواجهه با مهارت ها، به میزان تمرین مهارت ها بستگی دارد. لذا بسیار مهم است که بیماران از فرصت تمرین و به کارگیری مهارت های جدید در بافت حمایت کننده درمان برخوردار باشند. تنها از راه تجربه مستقیم است که بیماران درمیباند رویکردهای جدید برای آنها موثر است یا نه و در چه موقعیت هایی مشکل دارند.

درمان شناختی رفتاری، فرصت های زیادی برای تمرین مهارت ها فراهم می سازد، هم در داخل درمان و هم در خارج از درمان. هرجلسه فرصتی برای بیمار فراهم می کند که عقاید خود را مرور کرده و نگرانی هایش را مطرح کند و از درمانگر بازخورد دریافت کند. با کمک بیمار تمرین های ارائه شده برای هر جلسه را انجام دهید، این تمرین ها عمدتا شامل تکالیف خانگی هستند که شیوه سازمان یافته ای برای کمک به بیماران در به کارگیری رفتارهای ناآشنا یا رفتارهای آشنا در موقعیت های جدید فراهم می سازند. با این حال تمرین فقط زمانی موثر خواهد بود که بیمار به ارزش آن پی برده و واقعا تمرین کند. همکاری در انجام تکالیف خانگی مشکل اصلی بسیاری از بیماران است.

درمان شناختی رفتاری در اختلالات اعصاب و روان در کلینیک آلومینا در دسترس است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه