خانه / زندگی سالم / آموزش ریلکسیشن / تمرینات بهوشیاری در خانه، مفید یا مضر؟

تمرینات بهوشیاری در خانه، مفید یا مضر؟

ذهن آگاهی

یکی از راه های پرورش خودشناسی، تمرین بهوشیاری است. خودشناسی یعنی مشاهده. اما مشاهده ای بدون قضاوت و بدون جنگ. مشاهده ای که در آن بتوان به زمان حال نگاه کرد، اتفاقات زمان گذشته را معنا کرد و از تجربیات آن ها سود برد.

اما آیا تمرین بهوشیاری همیشه مفید است؟ و آیا می توان بدون مربی نیز این کار را انجام داد؟

در جواب این سوال باید گفت که بله، تمرین بهوشیاری در واقع در راستای پرورش خودشناسی است و خودشناسی اگر در جهت درست باشد به ما همواره کمک خواهد کرد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

اما در پاسخ به این سوال که بدون مربی و فرد متخصص می توان این کار را انجام داد یا خیر، باید گفت در بیشتر اوقات خیر!

زیرا وقتی که ما می خواهیم بهوشیاری را انجام دهیم اغلب اوقات نمی توانیم بدون قضاوت به تفکر در باب دلایل احساسات و عواطف خود بپردازیم و از سویی دیگر اگر بدون فرد متخصص اینکار را انجام دهیم ممکن است اوضاع روحی مان بدتر شود چون فقط خودخوری کرده ایم و نتوانسته ایم از شر تفکرات منفی مان خلاص شویم. گویی که بیشتر هوش و حواس ما به سمت روایت های منفی است و این موضوع هیچ کمکی در رابطه با خودشناسی ما نخواهد کرد.

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی ،نوروتراپیست

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز
■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه