خانه / آموزش / تمرینات افزایش سرعت پردازش اطلاعات توسط مغز-قسمت اول

تمرینات افزایش سرعت پردازش اطلاعات توسط مغز-قسمت اول

امروز به تمرینی می پردازیم  که سرعت پردازش مغز شما را افزایش خواهد کرد. همچنین این تمرین باعث تقویت مهارت های توجه ، افزایش حافظه فعال، و توسعه مهارت های  بینایی شما می شود.

این تمرین، زمانی که با شدت و فرکانس زیاد انجام می شود باعث ایجاد مسیرهای جدید عصبی و بهبود پلاستیسیته مغزی شما می شود. در واقع ایجاد راه های عصبی جدید در مغز می تواند واقعا شما را باهوش تر و سریع تر کند!

تمرین هوش

مرحله اول:

با صدای بلند جهت نگاه هر یک از شکلک ها (از دید خودتان) را از بالا به پایین،از راست به چپ و از پایین به بالا بخوانید. هر بار مرور کل شکلک ها در یک جهت باید حدود 30 ثانیه و بدون خطا انجام شود! حالا اینقدر تکرار و تمرین کنید که همین کار را در 15 ثانیه انجام دهید.

 

مرحله دوم:

سعی کنید همین کار را از چشم انداز هر یک از شکلک ها تکرار کنید (به عنوان مثال شکلکی که از نگاه شما به سمت چپ نگاه می کند،از نگاه خودش به سمت راست نگاه می کند).

در این مرحله یک چالش دیگر نیز اضافه شده است اما ناامید نشوید! مغز شما می تواند خودش را وفق بدهد و رشد کند.

تمرین مغزی

مرحله سوم:

رنگ هرکدام از شکلک ها را به ترتیب های ذکر شده فوق در زمان 30 ثانیه و بدون خطا با صدای بلند بگویید.

 

مرحله چهارم:

تمرین شماره 1 را تکرار کنید اما هر بار انگشتان را درجهت مخالف چشم ها قرار دهید! (به عنوان مثال وقتی چشم ها به راست نگاه می کنند با انگشتتان به چپ اشاره کنید). در این تمرین عنصری که اضافه شده نیازمند توجه دوجانبه است. وقتی در این کار حرفه ای شدید باز هم کار را سخت تر کنید و این بار سعی کنید فقط در مواردی که به شکلک سبز رنگ می رسید با انگشتتان جهت مخالف را نشان دهید. به مرور متوجه خواهید شد که این تمرین برای شما بسیار روان تر و ساده تر شده است، این به این دلیل است که ارتباطات جدید نورونی در مغز شما شکل گرفته است.

منبع : wikihow

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی تقویت حافظه و تمرکز با استفاده از تکنولوژی نوروفیدبک و روشهای افزایش نوروپلاستیسیته است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

8 نظر

  1. مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

    بسیار تمرین خوب و مهیجی بود آقای دکتر

  2. سلام به نظر تمرین جالبی میاد چون با اینکه هنوز انجامش ندادم با خوندن مراحلش هیجان زده شدم…مرسی

  3. ممنون بابت تمرین جالبتون.

  4. خیلی خوب بود. چطور میشه مهارت های این نوع رو بیشتر توسعه داد؟

  5. عالی بود جالب بود مطمینم خیلی بهم کمک می کنه موفق باشید ممنون که همچین اطلاعات خوبی گذاشتید یاعلی دمتون گرم

  6. ممنون ازلطفتون ممنون میشم راه های دیگرمعرفی کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه