خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / تفکرات رایج غلط در مورد سردرد

تفکرات رایج غلط در مورد سردرد

خطاهای رایج در سردرد

تفکر اشتباه شماره 1:

 سردرد راجعه یعنی من یک مشکل روانی دارم.

واقعیت: سردرد ناشی از تغییرات شیمیایی در مغز است.  استرس ممکن است بواسطه مواد شیمیایی، عاطفی، بیولوژیکی و روانی سردرد را تشدید کند. اما در بیشتر اوقات، مشکلات روانی سردرد ایجاد نمی کند.

تفکر اشتباه شماره 2:

سردرد های مزمن و عود کننده هیچوقت خوب نمی شوند و من باید تا آخر عمر با آنها زندگی کنم.

واقعیت:بسیاری از سردردها با مدیریت خوب سردرد و درمان مناسب کنترل شده و حتی کاملا بهبود می یابند.

تفکر اشتباه شماره 3:

 تنها راه متوقف کردن سردرد شدید،متوقف کردن روال زندگی عادی است.
واقعیت: بسیاری از سردردهای شدید و راجعه اثر عمیقی روی زندگی عادی ما می گذارند ولی باید بدانیم که با درمان مناسب و آموزش شیوه های مدیریت سردرد این موضوع ممکن است قابل درمان باشد.
تفکر اشتباه شماره 4:
.
تحمل کردن سردرد بهتر از قرص خوردن است.
.
درد هم همانند قرص و حتی بیشتر از بعضی انواع داروها می تواند باعث عوارض شدید بر روی سلامتی شود. درد مزمن باعث اختلال خواب،اختلال سیستم ایمنی،افزایش احتمال بعضی بیماریهای روحی و جسمی می گردد.

تفکر اشتباه شماره 5:

کافئین همیشه محرک سردرد و میگرن است

مصرف فرآورده های حاوی کافئین در بعضی افراد درمان است و در بعضی درد! با داشتن یک تقویم روزانه سردرد و نوشتن وقایع مرتبط با سردرد می توانید بیابید که شما جزو کدام گروه هستید.

 

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

مدیر کلینیک مغز و اعصاب آلومینا

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

.

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه