خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / تفکرات رایج غلط در مورد سردرد

تفکرات رایج غلط در مورد سردرد

خطاهای رایج در سردرد

تفکر اشتباه شماره 1:

 سردرد راجعه یعنی من یک مشکل روانی دارم.

واقعیت: سردرد ناشی از تغییرات شیمیایی در مغز است.  استرس ممکن است بواسطه مواد شیمیایی، عاطفی، بیولوژیکی و روانی سردرد را تشدید کند. اما در بیشتر اوقات، مشکلات روانی سردرد ایجاد نمی کند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

تفکر اشتباه شماره 2:

سردرد های مزمن و عود کننده هیچوقت خوب نمی شوند و من باید تا آخر عمر با آنها زندگی کنم.

واقعیت:بسیاری از سردردها با مدیریت خوب سردرد و درمان مناسب کنترل شده و حتی کاملا بهبود می یابند.

تفکر اشتباه شماره 3:

 تنها راه متوقف کردن سردرد شدید،متوقف کردن روال زندگی عادی است.
واقعیت: بسیاری از سردردهای شدید و راجعه اثر عمیقی روی زندگی عادی ما می گذارند ولی باید بدانیم که با درمان مناسب و آموزش شیوه های مدیریت سردرد این موضوع ممکن است قابل درمان باشد.
تفکر اشتباه شماره 4:
.
تحمل کردن سردرد بهتر از قرص خوردن است.
.
درد هم همانند قرص و حتی بیشتر از بعضی انواع داروها می تواند باعث عوارض شدید بر روی سلامتی شود. درد مزمن باعث اختلال خواب،اختلال سیستم ایمنی،افزایش احتمال بعضی بیماریهای روحی و جسمی می گردد.

تفکر اشتباه شماره 5:

کافئین همیشه محرک سردرد و میگرن است

مصرف فرآورده های حاوی کافئین در بعضی افراد درمان است و در بعضی درد! با داشتن یک تقویم روزانه سردرد و نوشتن وقایع مرتبط با سردرد می توانید بیابید که شما جزو کدام گروه هستید.

 

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

مدیر کلینیک مغز و اعصاب آلومینا

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

.

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه