خانه / آموزش روابط / زندگی مشترک شما براساس عشق است یا نیازهای اولیه؟

زندگی مشترک شما براساس عشق است یا نیازهای اولیه؟

در این بخش به بررسی شهوت در زندگی زناشویی خواهیم پرداخت:

بسیاری از زوجین در زندگی زناشویی خصوصا در سالهای اول زندگی شان چندان رابطه عمیق عاطفی با یکدیگر ندارند و رابطه شان عمدتا برپایه نیازهای اولیه است،بهتر است این حالت را شناسایی کنید و در صورت وجود سعی کنید که این رابطه را اصلاح تمایید.

دقت کن

1) بررسی کنید که آیا همسرتان شما را به فقط عنوان یک وسیله در نظر میگیرد و شما را فقط برای رختخواب می خواهد یا خیر؟

2) احساس خود را ارزیابی کنید ببنید که از لحاظ جنسی می خواهید با او باشید ؟ بعد از رابطه با او چه احساسی دارید؟ میتوانید او را ترک کنید؟

اگر این احساس ترک کردن وی در شما بود یا بلعکس این یعنی رابطه بر پایه شهوت استوار است نه بر پایه مهر و محبت و عشق.

بررسی کنید

3) توجه کنید که چقدر می خواهید رابطه را ادامه دهید ؟ادامه رابطه بیشتر به دلیل بر طرف کردن نیازهای جنسی است ؟ یا خیر؟

چقدر رابطه برایتان مهم است

4) چگونه یک رابطه جنسی می تواند شما را در یک رابطه نگه می دارد؟ به خاطر تمایلات جنسی در رابطه باقی مانده اید یا علت دیگری دارد؟

5) چشم انداز رابطه تان را مورد بررسی قرار دهید ، که رابطه شما دارای تعهد است یا اگر شریک شما در آینده چند شریک دیگر به غیر از شما داشته باشد برای شما اهمیتی دارد یا خیر؟

 1/2

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه