خانه / تغذیه / تفاوت بی اشتهایی با بی اشتهایی عصبی

تفاوت بی اشتهایی با بی اشتهایی عصبی

بی اشتهایی عصبی

نباید بی اشتهایی  با بی اشتهایی عصبی اشتباه گرفته شود.

 بی اشتهایی و از دست دادن اشتها، از دست دادن علاقه به مواد غذایی است.

بی اشتهایی عصبی یک بیماری ذهنی جدی است ،بیماران علاقه شان به مواد غذایی را از دست نمی دهند بلکه عمدا مصرف نمی کنند و یک ترس غیر منطقی برای خوردن غذا دارند.

بی اشتهایی عصبی یک اختلال در غذا خوردن است که باعث می شود بیمار وزن از دست بدهد.

فرد مبتلا به اختلال بی اشتهایی ممکن است کم وزن باشد اما هنوز هم استرس شدید  دارد تا مبادا اضافه وزن پیدا کند ، ممکن است بیش از حد ورزشکند و رژیم غذایی داشته باشد و از مسهل و روش های دیگر برای لاغری بیشتر استفاده  کنند.

بی اشتهایی عصبی به طور معمول در طول سالهای نوجوانی یک شخص و یا اوایل بزرگسالی آغاز می شود، این سومین بیماری مزمن شایع ترین در میان نوجوانان است.

انجمن ملی بی اشتهایی عصبی و اختلالات وابسته می گوید که بین 85 ٪ تا 90٪ از تمام بیماران مبتلا به بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی خانم ها هستند .

مطالعات بسیاری نشان داده اند که خطر خودکشی در میان بیماران مبتلا به بی اشتهایی عصبی بالا است . مطالعه منتشر شده در مجله پلاس وان  نشان داد که در میان اختلالات خوردن ، بی اشتهایی عصبی دارای بالاترین نرخ خودکشی های تکمیل شده است.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/267432.php

درمان روانشناختی و دارویی در مرکز آلومینا ، جهت درمان مشکلات بی اشتهایی عصبی امکان پذیر می باشد ،جهت نوبت ویزیت به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه