خانه / روانپزشکی / افسردگی / تغییر رفتارهایی که افسردگی شما را بهبود می بخشد

تغییر رفتارهایی که افسردگی شما را بهبود می بخشد

 افسردگی

فکرخود رامشغول نگه دارید : در حالی فکر شما درگیر کار است، راه برای افکار منفی و تکرار این افکار بسته می شود. برای افراد افسرده ، اولین قدم واغلب سخت ترین گام این است ، بنابراین خود را به انجام کارهای متفاوت در طول روز مشغول کنید. آیا شما از سرگرمی خاصی لذت می برید و یا فکر می کنید کار خاصی باعث سرگرمی شما میشود؟ پس وقت خود را با آن پرکنید.

مراقبت از حیوانات خانگی : حیوانات خانگی نیاز به تغذیه ، مراقبت  و بازی دارند ،این کارها می تواند برای یک فرد افسرده  بسیار رضایت بخش باشد. این امربه ویژه به این دلیل که حیوانات حس قضاوت ندارند، بازگشت عشق و پذیرش را فراهم می آورد.

یادداشت برنامه روزمره زندگی : یک برنامه داشته باشید که هر روزچه کاری انجام می دهید ، هر چقدرهم پیش پا افتاده باشد، به تدریج با گسترش کارها و برنامه ریزی شما احساس بهتری خواهید کرد. این مهم نیست که شما شاغلید یا نه، یک برنامه می تواند شما را فعال و ذهن شما را مشغول نگه دارد در غیر این صورت ممکن است احساس پوچی یا بی ارزشی و یا بی هدف بودن به سراغتان بیاید.

لذت بردن : زمانی که شما خودتان را متقاعد میکنید که سزاوار لذت بردن نیستید باید از هر چیز سرگرم کننده برای درمان این حالت خود استفاده کنید ، یک کار وتفریح سرگرم کننده درهر روز، مانند تماشای یک فیلم کمدی محبوب و یا خواندن یک کتاب خنده دار و قدم زدن با دوستان می تواند به شما برای مدتی حس بهتری بدهد. اگر شما از باغبانی، پیاده روی طولانی ، خوردن شام بیرون از منزل لذت می برید، آن را انجام دهید و به تدریج تجارب لذت بخش تری را امتحان کنید.

به دیگران کمک کنید : این می تواند یک راه خوب عبور از افسردگی باشد و اغلب یک روش ایده آل برای استفاده از زمانی است که افکار منفی ومزاحم به سراغ شما می آیند . کمک به مردم برای حل مشکلات ، شما را با مشکلات و ناتوانی افراد دیگر آشنا میکند که موجب پذیرش راحتر مشکلاتتان می شود و افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه