خانه / اختلالات مغزواعصاب / تغییرات سردردمیگرنی با ….

تغییرات سردردمیگرنی با ….

تغییرات سردردمیگرنی با ....Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Jun 8Rating:

میگرن

 

کارشناسان می گویند، زنانی که از میگرن رنج می برند ممکن است در دوران بارداری تغییراتی را در الگوهای سردرد خود متوجه شوند.

 

به عنوان مثال، بسیاری از زنان  میگرنشان  در دوران بارداری کمتر میشود.

 

رئیس بنیاد میگرن آمریکایی، در انتشار اخبار بنیاد گفت: اگر شما از درد میگرن رنج می برید حاملگی دوران خئبی استتا از شر دردهای میگرنی خلاص شوید.

 

استاد پزشکی درمایو کلینیک دانشکده پزشکی در آریزونا دکتر دودیک بیان کرده است که : 50 تا 80 % زنان مبتلا به میرگن بعد از بارداری به علت افزایش سطح استروژن متوجه کاهش حملات میگرنی خود شده اند.

 

نویسندگان این مطالعه  گفته اند: به خصوص زنانی که میگرن مرتبط با قاعدگی دارند به احتمال زیاد به حملات ی در دوران بارداری مبتلا خواهند شد.

 

با این حال دکتر دیدوک گفته است که برخی از زنان که حتی قبل از بارداری میگرن نداشته اند ممکن است به دلیل همین تغییرات هورمونی دچار حملات میگرن شوند.

 

برخی از زنان مبتلا به میگرن ممکن است در معرض خطر عوارض بارداری باشند برای مثال، یک مطالعه نشان داد که زنان مبتلا به میگرن به احتمال بیشتری به عوارض عروق خونی، مشکلات خواب و افزایش وزن بیشتری در طول بارداری دچار خواهند شد.

خانم دکتر آرورا نورولوژیست و متخصص علوم اعصاب دانشکده پزشکی کالیفرنیا گفته است : زنان بارداری که قبل از بارداری دچار میگرن میشده اند باید تحت نظر پزشک بوده و با وی در مورد مصرف داروها در طول بارداری مشورت کنند همچنین آنها مصرف سیگارشان را کاهش داده و کلسترول و فشار خون را باید کنترل کنند.

 

شیوه زندگی مانند : تغذیه، ورزش و خواب نیز مهم هستند. بیماران نیاز به تشخیص موقعیت های استرس زا دارند و باید یاد بگیرند که چگونه با آنها مقابله کنند. بهتر است تکنیک های تمدد اعصاب و یا مراقبه را فرا گیرند و یا برای درمان میگرن از روش های غیر دارویی بیوفیدبک استفاده کنند.

 

 

منبع :

webmd.com

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

کلینیک فوق تخصصی مغزو اعصاب وروان آلومینا ارائه دهنده روش های غیر دارویی برای درمان میگرن در دوران بارداری

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - تغییرات سردردمیگرنی با ....

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه