خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / تغذیه طبیعی راز بهتر زیستن

تغذیه طبیعی راز بهتر زیستن

تغذیه طبیعی راز بهتر زیستنReviewed by مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات on Mar 18Rating:

670px Grow Taller Step 5 Version 2 300x225 - تغذیه طبیعی راز بهتر زیستنامروزه دانشمندان با آزمایش های گوناگون پی برده اند که غذاهای طبیعی ، یا همان میوه ها وسبزی ها ی خوراکی ، کاهو ، هویج ، سیب ، موز ، خرما وهر آنچه که حاصل درخت وگیاه است بیشترین نقش را در سلامت انسان دارد.

در روده بزرگ دونوع باکتری یکی مفید ، ودیگری مضر وجود دارد وسرعت تکثیر آنها به تغذیه انسان مربوط است میتواند هم باعث تندرستی باشد وهم در به وجود آمدن  ، مواد آنتی اکسیدان ، و آنزیم های حیاتی در بدن انسان دارند .

 .بعضی از افراد گیاه وهم تخم مرغ وهم شیر وماست وکمی ماهی در سفره غذائی روزانه شان قرار دارد ولی میوه ها وغلات وحبوبات وگیاهان وسبزیجات پایه اصلی غذای انها است ودر ردیف آدم هائی با تندرستی بالا قرار دارند.

اما اگر کسی فقط گوشت قرمز ، ماهی ، مرغ وبوقلمون و سوسیس و کالباس وفراورده هائی از این قبیل بخورد ، همه مواد حیاتی مورد نیاز بدن خود را تامین نمی کند وخیلی زود بیمار می شود  اما برعکس کسی که پایه غذاهایش سبزی ومیوه است همه مواد مورد نیاز بدنش را تامین می شود .برخی کمبود B12 را با غذاهای دیگر با جوانه گندم برآورده می سازند ولیپید ها وچربی ها را با دانه های روغنی همچون آفتاب گردان و میوه هائی چون زیتون وگردو تامین می نمایند .

از مواد دیگرمورد نیاز بدن نمک ومواد معدنی ، سدیم  ، پتاسیم ، کلر ، کلسیم ، فسفر وگوگرد است که این مواد نیز از میوه ها وسبزی های ریشه دار تازه مانند هویج ، کرفس ، آب های معدنی به دست می آید .

از مواد دیگر پروتئین ها هستند که میتوان از سویا تهیه نمود در حالی که عده ای معتقدند پروتئین را تنها از طریق گوشت باید بدست آورد اما گوشت قرمز زیاد به بدن انسان سازگار نیست وباید مصرف آن را به حد اقل رساند .670px Do the Yoga of Love Step 4 300x225 - تغذیه طبیعی راز بهتر زیستن

غذاهارا می توان به دو دسته تقسیم کرد :

غذاهای گیاهی وطبیعی  وزنده .

وغذاهای فرآوری شده کنسروی ویا بسیار پخته شده وسرخ شده وسوخته و به اصطلاح مرده  .

اکثر بیماریها از دسته دوم است که از حالت طبیعی واورگانیک خارج شده است . وگفته می شود انسان ها برای بیمار شدن پول می پردازند.

دو نکته را همیشه رعایت کنید و به عیچ وجه از یاد نبرید ….1- سحر خیزی و تلاش برای روزی پاک 2- عبادت و به خود فکر کردن ( بزرگی می گوید اگر با خود و رویاهای خود تنها شدید و دیدید که استرس دارید و نگران هستید بدانید که در فکر آینده سیر می کنید و در آینده زندگی می کنید اگر عصبانی هستید و کینه ای شده اید  بدانید که در افکار مربوط به گذشته سیر می کنید و در گذشته زندگی می کنید و اگر در تنهایی خود آرامید و آرامش دارید و خنده بر لبان شماست یهنی که شما در لحظه زندگی می کنید و جز زندگی در لحظه به چیز دیگری نمی اندیشید پس از همین لحظه یاد بگیرید که در لحظه زندگی کنید زندگی در لحظه یعنی زندگی در آرامش و همین آرامش برای انسان و فلسفه زندگی او کافیست .)..670px Get Well Fast Step 4 300x225 - تغذیه طبیعی راز بهتر زیستن

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - تغذیه طبیعی راز بهتر زیستن

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه