خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / تغذیه با شیر مادر و ارتباط آن با اوتیسم

تغذیه با شیر مادر و ارتباط آن با اوتیسم

تغذیه با شیر مادر و ارتباط آن با اوتیسمReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Nov 30Rating:

شیر مادر

در مطالعات قبلی پژوهشگران نشان دادند که یک پروتئینی که به طو بالقوه در سطوح افسردگی تاثیر گذار است می تواند وقوع اوتیسم را پیش بینی کند.

در مقاله ای که به تازه گی در مجله پزشکی نیویورک به چاپ رسیده است ،محققان سطح پروتئینی که مربوط به رشد کودک است را از طریق بند ناف مورد بررسی قرار دادند و همچنین مطالعه ای بر روی افرادی که با شیر مادر که منبع غنی از پروتئین است نیز انجام شد ونتایج نشان داد که اگر نوزادان زمان بیشتری را با شیر مادر تغذیه شوند احتمال کمتری وجود دارد تا به اختلال اوتیسم مبتلا شوند،زیرا در بررسی هایی که انجام شده است کمبود پرو.تئین در دوران جنینی می تواند علائم اوتیسم را به همراه آورد.

تغذیه با شیر مادر می تواند عملکرد موثر مغز را افزایش دهد چرا که سرشار از پروتئین بوده،  البته میتوان با استفاده از مکمل های پروتئینی این کمبود را در نوزاد جبران کرد اما بهتر است به استفاده از شیر مادر تشویق شوند.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/releases/268505.php

“در مرکز مغزواعصاب وروان آلومینا برای کودکان مبتلا به اوتیسم خدمات تخصصی ارائه میشود”

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - تغذیه با شیر مادر و ارتباط آن با اوتیسم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه