خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / تغذیه با شیر مادر و ارتباط آن با اوتیسم

تغذیه با شیر مادر و ارتباط آن با اوتیسم

شیر مادر

در مطالعات قبلی پژوهشگران نشان دادند که یک پروتئینی که به طو بالقوه در سطوح افسردگی تاثیر گذار است می تواند وقوع اوتیسم را پیش بینی کند.

در مقاله ای که به تازه گی در مجله پزشکی نیویورک به چاپ رسیده است ،محققان سطح پروتئینی که مربوط به رشد کودک است را از طریق بند ناف مورد بررسی قرار دادند و همچنین مطالعه ای بر روی افرادی که با شیر مادر که منبع غنی از پروتئین است نیز انجام شد ونتایج نشان داد که اگر نوزادان زمان بیشتری را با شیر مادر تغذیه شوند احتمال کمتری وجود دارد تا به اختلال اوتیسم مبتلا شوند،زیرا در بررسی هایی که انجام شده است کمبود پرو.تئین در دوران جنینی می تواند علائم اوتیسم را به همراه آورد.

تغذیه با شیر مادر می تواند عملکرد موثر مغز را افزایش دهد چرا که سرشار از پروتئین بوده،  البته میتوان با استفاده از مکمل های پروتئینی این کمبود را در نوزاد جبران کرد اما بهتر است به استفاده از شیر مادر تشویق شوند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/releases/268505.php

“در مرکز مغزواعصاب وروان آلومینا برای کودکان مبتلا به اوتیسم خدمات تخصصی ارائه میشود”

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*