خانه / بیماریهای مغزواعصاب / فراموشی و آلزایمر / تشخیص زود هنگام آلزایمر

تشخیص زود هنگام آلزایمر

اگر هرکدام از علائم زیر را دارید جهت بررسی بیشتر به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمایید.

تست آلزایمر

ضعف حافظه ای که باعث اختلال در زندگی روزمره شما شود

  • یکی از شایع ترین علایم آلزایمر از دست دادن حافظه است، به خصوص فراموش کردن اطلاعاتی که اخیرا فرا گرفته شده اند.فراموش کردن تاریخ های مهم و یا رویدادی با اهمیت چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت.

مشکلاتی در برنامه ریزی یا حل مشکلات روزمره

  • شما ممکن است دچار مشکلاتی جدید در برنامه ریزی یا حساب و کتاب داشته باشید. تمرکز کمتری داشته باشید و کارها را بسیار کندتر از قبل انجام دهید.این حالت می تواند علامت آغازین آلزایمر باشد.

 مشکلاتی در انجام وظایف قبلی در خانه ، محل کار و یا در اوقات فراغت

  • افراد مبتلا به آلزایمر اغلب برای تکمیل وظایف روزانه دچار مشکل می شوند. گاهی اوقات، افراد ممکن است در رانندگی حتی در محله های آشنا مشکل داشته باشند در مدیریت بودجه در محل کار و یا به خاطر سپردن قوانین بازی های مورد علاقه نیز مشکلاتی داشته باشند.

عدم تسلط بر مکان وزمان

  • افراد مبتلا به آلزایمر بصورت شایعی دچار اختلال در درک زمان و مکان می شوند.آنها ممکن است تاریخ روز،فصل ومکان ها را بطور مرتب فراموش کنند.

مشکل در درک تصاویر و تصور فضایی

  • برای برخی، داشتن مشکلات بینایی نشانه ای از آلزایمر است .ممکن است اشکال در خواندن، تعیین رنگ  و تخمین فاصله ها ایجاد شود که ممکن است به حوادث رانندگی نیز منجر شود.

مشکلات جدید در صحبت کردن یا نوشتن

  • افراد مبتلا به مراحل اولیه آلزایمر ممکن است با دنبال کردن و یا پیوستن به یک مکالمه مشکل داشته باشد. همچنین ممکن است در وسط گفتگو یک مکالمه را متوقف کنند و هیچ ایده  ای برای چگونگی ادامه مکالمه نداشته باشند و یا آنها ممکن است مطالب خود را بارها در حین مکالمه تکرار کنند.

 

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه