خانه / روانشناسی / تجزیه و تحلیل مغز ، زنان در مقابل مردان

تجزیه و تحلیل مغز ، زنان در مقابل مردان

مغز زنان و مردان

● مهارت های تجزیه و تحلیل

مغز مردان فضای زیادی برای دست زدن به فعالیت های تحلیلی دارد.آنها به راحتی می توانند مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و راه حلی برای یک فرایند پیدا کنند و نقشه ی یک ساختمان را طراحی کنند.اما اگر زنان یک نقشه ی پیچیده را ببینند، به راحتی قادر به درک جزئیات نقشه نخواهند بود.

●فعالیت

زنان – چند فعالیت

مغز زنان برای تمرکز بر روی چند فعالیت همزمان طراحی شده است.زنان می توانند تلویزیون تماشا کنند و همزمان با تلفن حرف بزنند یا غذا بپزند.

مردان – تنها یک فعالیت

مغز مردان برای انجام یک فعالیت در یک زمان خاص طراحی شده است.مردان نمی توانند همزمان هم تلویزیون ببینند هم با تلفن حرف بزنند. آنها وقتی می خواهند با تلفن حرف بزنند تلویزیون را خاموش می کنند.

● زبان

زنان به راحتی می توانند چند زبان را یاد بگیرند،اما نمی توانند راه حل مشکلات را پیدا کنند.مردان نمی توانند به آسانی زبان دیگری را یاد بگیرند، اما به راحتی می توانند برای مشکلات راه حل پیدا کنند.به همین دلیل است که در دختران 3 ساله دایره لغات 3 برابر پسران در این سن است.

● رانندگی ماشین

درحال رانندگی، مردان از استدلال فضایی مغز خود استفاده می کنند.آنها می توانند با سرعت رانندگی کنند.آنها اگر  یک شیء را از فاصله ی دور ببیند، بلافاصله آن شیء را در ذهن طبقه بندی می کنند( ماشین، ون، اتوبوس) جهت و سرعت آن را تخمین می زنند و با توجه به آن رانندگی می کنند. در حالی که  زنان مدت زمان طولانی تری را صرف تشخیص شیء ، جهت و سرعت آن می کنند.

● دروغ گویی

وقتی مردان دروغی را درحالت چهره به چهره به زنان می گویند، به راحتی لو می روند. زنان از مغز طبیعی فوق العاده ای برخوردارند،70% از حالت صورت،20% زبان بدن و 10 % کلماتی که بیان می شود دروغ مردان را می فهمند. مردان این توانمندی در مغز را ندارند.

زنان می توانند به راحتی در حالت رو در رو به مردان دروغ بگویند.پس آقایان سعی کنید رو در رو به زنان دروغ نگویید!

● حل مشکلات

اگر یک مرد با مشکلی رو برو شود به راحتی بخش های مختلف آن را در مغز طبقه بندی می کند و هر کدام را بررسی می کند و سپس یک به یک راهکار ارائه می دهد. شما می توانید مردان زیادی را در حال نگاه کردن به آسمان به مدت طولانی ببینید در این شرایط مردان به طبقه بندی و مسائل و یافتن راهکار می اندیشند.

اگر یک زن با چند مشکل روبرو شود، مغز او نمی تواند مشکلات را طبقه بندی کند، او  در این شرایط فقط می خواهد کسی به مشکلات او گوش کند. او در مورد مشکلاتش چه حل شده باشند چه نشده باشند دیگر نگران نیست.بعد از گفتن مشکلاتش به راحتی به رخت خواب می رود.

● آنها چه می خواهند.

مردان موقعیت، موفقیت، راه حل، فعالیت های بزرگ و … را می خواهند اما زنان رابطه، دوستان، خانواده و … را می خواهند.

● ناخشنودی

اگر زنان از روابط خود ناراضی باشند نمی توانند بر روی کار تمرکز کنند، اما مردان اگر از کار خود ناراضی باشند نمی توانند بر روابط خود تمرکز کنند.

● سخن گفتن

زنان در گفتار از زبان غیر مستقیم، اما مردان از زبان  مستقیم استفاده می کنند.

●  احساسات

زنان حرف های زیادی را بدون فکر می زنند، مردان بدون فکر کارهای زیادی انجام می دهند.

منبع:

http://way2medicare.blogspot.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه