خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / تا چه زمانی باید به کودک برای رفتارهای مطلوب، پاداش داد؟

تا چه زمانی باید به کودک برای رفتارهای مطلوب، پاداش داد؟

رفتاری که حدود پانزده روز پیاپی انجام شود ، معمولاً دیگر دشوار نیست . بیشتر پدر ومادرها در این مقطع ، رفتار مطلوب دیگری را در جدول می گنجانند .در ضمن پس از آنکه رفتار کودک معمولی شد ، بیشتر خانواده ها جدول را کنار می گذارند یا فقط  گه گاه  از آن استفاده می کنند. البته ، بهتر است به تعریف کردن از کوششهای فرزندتان ادامه دهید و اگر دیدید که رفتار نامطلوب مجدداً تکرار شد ، دوباره جدول را به کار بگیرید . بیشتر خانواده ها به دلیل اینکه زودتر از موعد ، ایجاد انگیزه را کنار می گذارند ، دچار مشکل می شوند . بنابراین ، اگر برنامه را کمی دیرتر از موعد هم تمام کنید ، ضرری ندارد .

در ضمن بد نیست به جای ایجاد انگیزه توسط پدر و مادر ، این کار را به تدریج به خود کودک واگذاشت. ابتدا ببینید چگونه خودتان را به کاری وا می دارید . برای نمونه ، وقتی کار تعمیر خانه به پایان می رسد ، ببینید چه جنبه هایی به شما احساس رضایت می دهد و آنها رابیان کنید.

سپس به کودک کمک کنید تا پیشرفت خود را بسنجد . کودک در رویارویی با یک وضعیت ترسناک ، چه کرده که مفید بوده ؟ چه کار باید کرد تا دفعۀ بعد ، حتی از این هم بهتر بشود ؟ همواره به کودک کمک کنید تا دست کم یک جنبۀ مثبت در آنچه رخ داده است ، بیابد .

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

پاداش به کودک

به یاد داشته باشید که حتی تلاش برای روبرو شدن با مورد ترس ، بهتر از هیچ است . در روند یادگیری کودک ، می توانید از پرسشهای دقیق دربارۀ قدمهای مثبت و منفی ، به پرسشهای کلی ، مانند ” روی هم رفته چطور بود ؟ ” برسید . هدف این است که در پایان ، به کودکان امکان دهیم به دلیل روبرو شدن با ترسهایشان ، خودشان را تحسین کنند.

بنابراین ، روند پیشرفت خوب را می توان ابتدا با دادن پاداش ملموس ، سپس تحسین پدر و مادر و سرانجام سنجش کودک توسط خود و پاداش دادن به خود ، مرحله بندی کرد . برسی دلایل موفقیت نیز کودک را تشویق می کند که موفقیت را حاصل رفتار خود بداند ، نه ناشی از اقبال یا رفتار دیگران . بیشتر بزرگسالان موفق ، این ویژگی را دارند .

آلومینا، پیشگام در آموزش روش های تربیتی صحیح به خانواده ها

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز
■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه