خانه / سالخوردگی / تاثیر ورزش کردن بر آلزایمر

تاثیر ورزش کردن بر آلزایمر

آلزایمر و ورزش

فعالیت های جسمی معمولا با کاهش مشکلات قلبی در ارتباط است. اما تحقیقات نشان داده که ورزش کردن و فعالیت های جسمی بر روی عملکرد مغز نیز تاثیر می گذارد.

تحقیق انجام شده بر روی 879 فرد مسن (میانگین سنی آنها 78 سال) می باشد که در یک بررسی طولانی مدت مربوط به قلب و عروق شرکت کردند. ارزیابی های دوراه ای شامل اسکن از مغز، مجموعه ای تست های استاندارد عصبی و آزمون های شناختی می شد. ارزیابی فعالیت های جسمی نیز شامل صرف کردن وقت و انرژی بر روی فعالیت هایی مانند شنا، پیاده روی، دوچرخه سواری، باغبانی، گلف، رقص، ورزش های سبک بدون وسیله و ایروبیک.

افرادی که به طور منظم و بدون توجه به نوع ورزش مقدار زیادی انرژی صرف می کنند، دارای مغز بزرگتر یا حجم ماده خاکستری بیشتری هستند – نسبت به افرادی که فعالیت های جسمی کمتری دارند. محققان تخمین زده اند که این امر تا 50 درصد خطر بروز زوال مغز و آلزایمر را کاهش می دهد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

حدود 5.3 میلیون امریکایی – که اکثر آنها بیشتر از 65 سال سن دارند و دو سوم آنها نیز خانم هستند – مبتلا به بیماری آلزایمر هستند. برای اختلال مغزی پیش رونده درمانی که بتواند حافظه افراد را تقویت کرده و به زندگی کردن مستقل آنها کمک کند، یافت نشده است. مغز به طور چشمگیری در افراد مبتلا به آلزایمر کوچک می شود. تحقیقاتی در این زمینه در حال انجام است که آیا جلوگیری از کوچک شدن مغز می تواند به پیشگیری از بروز آلزایمر و دیگر بیماری های زوال عقل کمک کند یا خیر. داده های این تحقیق از پاسخ شرکت کننده ها در پرسشنامه ها به دست آمده است.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه