خانه / روانشناسی / روانشناسی رفتار / تاثیر زیبایی و جذابیت زنان در موفقیت های اجتماعی آنها

تاثیر زیبایی و جذابیت زنان در موفقیت های اجتماعی آنها

تاثیر زیبایی و جذابیت زنان در موفقیت های اجتماعی آنهاReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Dec 16Rating:

خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد

زنان زیبا.jpg2

همه ما علاقمند هستیم به زن زیبا نگاه کنیم ،راجع به زیبایی وی صحبت کنیم وگاهی در خیابان علاقمند هستیم تا بر صورت وی خیره شویم و مردانی که جلب نگاه او میشوند.

در نگاه اول و آشنایی اولیه ما به ظاهر فرد نگاه کنیم و پس از ان به ویژه گیهای دیگر مانند شخصیت و … می پردازیم.

همان طور که در مقالات دیگر آورده شد بسیاری از شرکت ها برای استخدام افرا دزیبا رو هزینه های گزافی می پردازند البته که در کنار زیبایی این افراد به طور متوسط درام بالاتری دارند.

در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز در مورد افراد زیبارو به این نتیجه رسیده اند که بسیاری از ما علی رغم نگرش های ادعا شده ترجیح میدهیم از فروشندگانی با ظاهر زیبا خرید کنیم ،به عنوان دانش اموز از استادان با ظاهر بهتر ،بیشتر یاد میگیریم.

زنان زیبا همیشه شرایط بهتری نسبت به افراد معمولی در محیط  های اجتماعی دارند  که همه ما از ان واقف هستیم، حتی همسرانشان نیز از اعتماد بنفس بیشتری برخوردارند که دارای همسران خاصی نسبت بقیه هستند.

تمام این مسائل باعث میشود تا این افراد زیبا خودانگاره قوی داشته باشند و همیشه منتظر بهترین ها باشند و انتظاراتش از دیگران بیشتر میشود و همیشه باید مرکز توجه باشد در وی شکل میگیرد البته بعضی از این زنان ،در حد وسواس پیش می روند که مجبور میشوند به یک جراح پلاستیک،متخصص تغذیه و یا یک استاد تناسب اندام مراجعه کنند.

ولی باید بدانید که عزت نفس پائین در زنان زیبا به آنچه انتظار میرود بیشتر رواج دارد وگاهی معتقدند که جذاب نیستند و خود انگاره تحریف شده ای دارند.

یک مطالعه جدید بیان می­کند که اگر یک زن زیبا باشد اغلب رگه­ های پنهایی از خودپسندی در او وجود دارد. او خوش شانس است و این را می­داند و او به صورت هوشیارانه  یا نیمه هوشیار، از ظاهرش برای منفعت ­طلبی به هر طریقی که بتوانند استفاده می­کند.

 همانطور که عنوان شد این برای زنان خوب است که در سیاست از ظاهرشان برای پیشرفت استفاده کنند، همه ما استعداد، مهارت، توانایی…..و ظاهر خودمان را داریم.

اگر یک زن زیبا بخواهد از زیبایی خودش برای پیشبرد اهدافش در جمع­کردن رأی استفاده ­کند، چرا اینکار را نکند؟ اگر او انتخاب شود، چه­کسی مقصر است؟

تحقیقات نشان داده­اند که هنگامی که زنان و مردان موفقیت زنان مجلل و پرزرق و برق را می­بینند، گرایش دارند که فوراً امتیاز موفقیت آنها را به ظاهرشان نسبت دهند و نه به استعدادها یا ذکاوتی که آنها ممکن است دارا باشند.

باربی زیبا

در واقع، زیبایی هم جنبه­ مثبت و هم جنبه منفی تأثیرگذار بر ما دارد. شانس جدی گرفته شدن زن زیبا به وسیله­ی مردان بیشتر است، اما نه زیاد. اگر او به­وسیله­ی زنان دیگر بیشتر مورد بررسی قرار گیرد، پس جذابیت زیاد او یک نقطه ضعف بزرگ است.

مطالعه­ی دیگر نشان می­دهد که زیبا بودن یک زن ارزان نیست. آنها حدود یک سوم درآمدشان را صرف حفظ ظاهرشان می­کنند، همه ما از خودمان مراقبت می­کنیم و سعی می­کنیم بهترین بنظر بیاییم. اما، بسیاری از این زنان در حال خرج کردن پولی هستند که مجبور نیستند برای کرم، رژیم غذایی، محصولات و عمل جراحی زیبایی بپردازند.

مجله­ های مد گران­قیمیت احساس می­کنند حتی مدل­های پرزرق و برق و زیبا نیاز به فتوشاب دارند. بنابرین آیا آنها حتی به یک زن زیبا برای حفظ ظاهر خود فشار بیشتری وارد نمی­کنند؟ بعد از همه­ی اینها، به ذهن آنکسی که مجله را نگاه می­کنند ممکن است خطور کند که شبیه او شود، بنابرین پول کم­اهمیت می­شود هنگامی که با آن عزت نفس خریده می­شود.

بنابرین، زیبایی خوبی و بدی دارد و یک سوال وجود دارد و آن این است که چه­ چیزی دقیقاً تعیین ­می­کند که یک زن به موفقیت خواهد رسید و چه چیزی تعیین می­کند که او تسلیم جنبه­های منفی آن خواهد شد؟ جواب کاملاً ساده است. زیبایی یک دارایی است، درست مثل قابلیت­های فیزیکی، جاذبه، ذکاوت یا هوش هیجانی. کلید هر هدیه در راهی است که شما از آن استفاده می­کنید. این برای تو به عنوان یک شخص تعریف شدنی نیست. در عوض، زیبایی یک دارایی است که اگر خردمندانه بکارگرفته شود همراه با یک درک از ماهیت آن فقط قسمتی کوچک از وجود تو است. عده­ای آن را خوب میدانند و عده­ی دیگر نه، که زیاد نیستند.

منبع:

http://freakonomics.com/2011/08/18/dan-hamermesh-answers-your-questions-about-beauty-pays

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه