خانه / خدمات تخصصی / متخصص اعصاب و روان / تاثیر رسانه های اجتماعی در ترک سیگار

تاثیر رسانه های اجتماعی در ترک سیگار

رسانه های اجتماعی

یک مطالعه جدید نشان داده است که رسانه های اجتماعی ممکن است کمک به ترک سیگار در  افراد سیگاری  کند و در آنها تاثیر گذار باشد.

این یافته در پاسخ به نظر سنجی از 252 وب سایت های سلامت محوردریافت شده است.محققان این تحقیق در یافته اند که افراد سیگاری با عضویت در سایت های اجتماعی مبتنی بر سلامت  به خاطر همدلی و ارتباطات اجتماعی که در این سایت ها دارند راحت تر می توانند سیگار خود را ترک کرده و حتی دوره های طولانی تری را هم می توانند پرهیز کنند.

علت ترک این افراد با عضویت در این وب سایت ها استفاده از پرسشنامه های آنلاین انجام شده بود، به خاطر حمایت های عاطفی و اجتماعی که در این سایت ها انجام گرفته شده بود،بود و حس اعتماد بنفس را در آنها تقویت کرده وبودند وتشویق می شدند و با تبادل اطلاعات این افراد بهتر توانسته اند که سیگار خود را ترک کنند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

یک کارشناس بهتداشت نیز بیان کرده است که شبکه های اجتماعی بسیار قوی می توانند به حمایت اجتماعی از این افراد بپردازند و نقش بسیار مهمی را ترک این افراد بر عهده دارند چرا که آنها هستند که  میتوانند در این افراد ایجاد انگیزه کنند.

منبع:

Social Media May Help Smokers Kick the Habit for Good

 

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه