خانه / اختلالات روانپزشکی / تاثیر تای چی بر اختلال اضطراب پس از سانحه PTSD

تاثیر تای چی بر اختلال اضطراب پس از سانحه PTSD

تاثیر تای چی بر اختلال اضطراب پس از سانحه PTSD

تاثیر تای چی بر اختلال اضطراب پس از سانحه PTSD

حدود 7 تا 8 درصد از مردم در طول زندگی خود دچار اختلال اضطراب پس از سانحه می شوند و این مشکل بیشتر در بین جانبازان و سربازان جنگی رایج است. طبق بررسی های جدید ورزش باستانی تای چی که یک ورزش چینی است، به کنترل علائم استرس پس از سانحه کمک می کند.

اختلال اضطراب پس از سانحه (PTSD) نوعی شرایط روحی است که پس از تجربه یک رویداد تکان دهنده و ترسناک بروز می کند.

سربازان جنگی و جانبازان بیشتر از افراد معمولی با رویدادها و حوادث ناگوار روبرو می شوند و در نتیجه میزان بروز اختلال PTSD در این گروه بیشتر از دیگران است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

علائم اختلال اضطراب پس از سانحه عبارتند از: بازگشت به رویدادهای ناگوار گذشته، کابوس، بروز احساسات منفی و اجتناب از موقعیت هایی که خاطرات حادثه را آغاز می کنند. برخی افراد نیز ممکن است دچار اضطراب، افسردگی، علائم جسمی – مانند درد مزمن – و سوء مصرف الکل و مواد مخدر شوند.

درمان PTSD اغلب شامل ترکیب دارو و رفتار درمانی می شود. با این حال روش های درمانی همیشه موثر نیستند. تحقیقاتی که اخیرا انجام شده نشان داده اند که تای چی دارای تاثیرات موثری بر روی افراد مبتلا به PTSD می باشد.

چگونگی اثر تای چی

تای چی یک ورزش ملایم است که شامل حرکات آرام، تنفس و مدیتیشن می شود. بررسی های قبل از این نشان داده اند که تای چی دارای مزایای زیادی است، از جمله بهبود قدرت عضلانی، افزایش انرژی، کاهش التهاب و سلامت قلب.

تای چی باعث کاهش اضطراب و افسردگی می شود. به این ترتیب تای چی برای بهبود اختلال اضطراب پس از سانحه موثر است، به علاوه یوگا نیز به بهبود این اختلال کمک می کند.

طی تحقیقی که در این زمینه انجام شد 17 نفر، 11 مرد و 6 زن، مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد تجربه جنگ داشتند و دارای علائم PTSD بودند. این افراد در جلسات تای چی شرکت کردند که این جلسات یک بار در هفته و طی 4 هفته برگزار شدند.

هر جلسه شامل گرم کردن، ماساژ، مرور حرکات تای چی و تنفس و ریلکسیشن بود. در طول این دوره شرکت کننده ها تشویق می شدند تای چی را به مدت 30 دقیقه در خانه تمرین کنند. پس از آخرین جلسه تای چی هر فرد پرسشنامه ای را در مورد میزان رضایت خود از جلسات برگزار شده را کامل می کنند.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

ارائه خدمات دارویی و رواندرمانی در حیطه اضطراب در مرکز سلامت روان رستا – آلومینا در کرج

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه