خانه / اختلالات مغزواعصاب / بیماری که با مصرف زیاد الکل به وجود می اید

بیماری که با مصرف زیاد الکل به وجود می اید

 

مشکلات مربط به مصرف الکل

مهمترین نشانه سندرم کورساکوف یادزدودگی پیش گستر عمیق است.افراد مبتلا به این اختلال در به خاطر سپردن اطلاعات تازه ناتوانند،گو اینکه هنوز می توانند خاطرات قدیمی را به یاد آورند.انها قادرند به طور طبیعی گفت وگو کنند و رویدادهایی را به یاد آورند که در گذشته های دور اتفاق افتاده اند.

سندروم کورساکوف معمولا ناشی از الکسیم حاد است.در حقیقت این اختلال در اثر کمبود تیامین (ویتامین b1  (ایجاد می شود افراد شراب خوار مقدار کالری مورد نیاز خود را از این راه به دست می اورند و در نتیجه غذای کمتری مصرف می کنند و بدین ترتیب از بسیاری از ویتامین ها محروم می مانند ،در ضمن الکل مانع از جذب تیامین شده و این کمبود باعث اسیب مغزی می شود.

محل اسیب مغزی که منجر به سندرو کورساکوف می گردد،هنوز نامعلوم است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

نکته

یادزدودگی پیش گستر : منظور از این اصطلاح ، فراموشی است که بعد از یک بیماری و یا مشکل ایجاد می گردد و فرد از به خاطر آوردن خاطرات قبل از حادثه و بیماری مشکلی ندارد.

برای درمان اعتیاد به الکل میتوانید از متخصصان ترک اعتیاد مرکز آلومینا کمک بگیرید

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*