خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / بیماریهای مقاربتی2

بیماریهای مقاربتی2

بیماریهای مقاربتی2Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Dec 11Rating:

ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 

بیماریهای مقاربتی 2
زخم ها ی سرد و یا تب خال بر روی لب ها نشانه ای از عفونت ویروس تب خال(HSV1) می باشد، این نوع ویروس از راه بوسیدن و تماس با اعضای خانواده  انتقال می یابد. و همچنین می تواند به اندام تناسلی نیز منتقل شود، هیچ درمانی برای عفونت هرپس وجود ندارد اما داروها می تواند شدت و مدت زمان آنرا کاهش دهد.

ویروس هرپس سیمپلکس نوع 2

بیماریهای مقاربتی2
ویروس (HSV2) سبب تب خال تناسلی می شود که از طریق تماس جنسی قابل انتقال می باشد.علائم آن شامل درد و تاول های پر مایع و زخم های روی آلت تناسلی، ران و مقعد می باشد. این عفونت می تواند از طریق تماس دهانی به لبها نیز منتقل شود، در این مورد هم داروها  می توانند شدت بیماری را کم کنند و هیچ درمانی وجود ندارد.

هپاتیت B

بیماریهای مقاربتی
ویروس هپاتیت Bاز طریق تماس با ترشحات بدن و خون گسترش می یابد، پس بنابراین می تواند از راه مقاربت جنسی نیز انتقال یابد، این عفونت از طریق مسواک ، سوزن و ریش تراش مشترک نیز ممکن است منتقل شود. کودکان ممکن است در هنگام تولد از مادر مبتلا ، آلوده شوند. علائم این بیماری تهوع، شکم درد،یرقان و با گذشت زمان، زخم شدن کبد (سیروز) و سرطان کبد می تواند اتفاق بیافتد. وحتی ممکن است سالها بدون هیچ نشانه ای ادامه یابد. از طریق واکسن می توان از ابتلا به این ویروس جلوگیری کرد.

ویروس ایدز

بیماریهای مقاربتی 2
این ویروس سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود، از طریق تماس جنسی،سوزن مشترک و یا از مادر مبتلا به نوزاد منتقل می شود. ممکن است سالها با هیج نشانه ای همراه نباشد، اما یک آزمایش خون می تواند بگوید که به این ویروس آلوده هستید یا خیر، برخی از افراد بعد از 1 یا 2 ماه آلوده شدن  علائمی شبیه به سرما خوردگی ، غدد لنفاوی متورم، تب و سر درد نشان می دهند.

عفونت تریکوموناس

بیمارهای مقاربتی 2
یک عفونت انگلی می باشد که از راه تماس جنسی منتقل می شود، هم در زنان و هم در مردان می تواند بروز کند که با دارو قابل درمان می باشد. در مردان با علامت خاصی همراه نیست ممکن است با برخی ترشحات جزئی  و یا سوزش هنگام ادرار همراه باشد. اما در بانوان ممکن است با ترشحات زرد مایل به سبز همراه با بوی زیاد و بد و خارش در ناحیه ی واژن و یا درد در هنگام رابطه ی جنسی همراه باشد. علائم ممکن است بعد از 5 تا 28 روز بعد از ابتلا به نقاط دیگر گسترش یابد.

زخم اتشک

بیمارهای مقاربتی 2
این نوع بیماری مقاربتی در ایلات متحده کمتر مشاهده می شود و در آسیا و آفریقا بیشتر شایع می باشد. بر آمدگی دردناک در ناحیه تناسلی است که می تواند به زخم  باز تبدیل شود، آنتی بیوتیک ها راهی برای درمان این نوع زخم می باشند.

منبع:

www.medicinenet.com

 

2    /    1

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - بیماریهای مقاربتی2

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه