خانه / پاسخ به سوالات / به فوبی اجتماعی مبتلاهستم سالهاست دارو مصرف میکنم ولی فایده نداره!کمکم کنید!

به فوبی اجتماعی مبتلاهستم سالهاست دارو مصرف میکنم ولی فایده نداره!کمکم کنید!

ترس اجتماعی
نظر به حفظ هویت سوال کنندگان محترم اسامی سوال کنندگان منتشر نمیشود.

سوال:
سلام

دانشجوی ارشد هستم و سالیان زیادی ست که به فوبی اجتماعی مبتلاهستم هرچی دارو مصرف میکنم فایده نداره وموقتیه،نمیتونم کنفرانس یا سخنرانی کنم رو زندگی وحتی تصمیماتم تاثیربدی گذاشته با وجود تواناییام نمیتونم ابراز وجود کنم وباعث سردرد ومیگرن وچربی خون شده.
سوالم این است که اگه من این روش درمانی را طی کنم که احتمالا روش ها درمانی ترکیبی دیگری مانند روان درمانی و دارودرمانی نیز در کنارش باشد.آیا بطور قطع درمان خواهم شد یا نوعی ریسک است؟به خدا من دیگه خسته شدم مثل موش آزمایشگاهی روش های درمانی مختلف اعم از دارودرمانی ، مشاوره و روان درمانی، مدیتیشن و … راقبلا تجربه کرده ام و از هیچکدام هم نتیجه نگرفتم.

جواب:
در کلینیک آلومینا( جایروس) درمان انواع اختلالات اضطرابی و فوبیا با روش های گوناگون (دارو درمانی، مشاوره، نوروفیدبک، بیوفیدبک، شناخت رفتار درمانی و…) انجام می شود ، در حال حاضر در کشورهای پیش رفته دنیا قدم اول در درمان اضطراب استفاده از روش های غیر تهاجمی مثل بیوفیدبک و درمانهای جدید روانشناختی است و متخصصین در صورتی به سراغ دارو درمانی می روند که روشهای فوق به اندازه کافی موفقیت آمیز نباشند.
ولی با این حال نوروفیدبک و بیوفیدبک لزوما درمان تمام مشکلات نیست! ولی در صورتیکه تشخیص فوبیای اجتماعی در جلسه ویزیت تایید شود ، و در صورت صلاحدید پزشک از بیوفیدبک نیز در درمان شما به همراه سایر تکنیک های درمانی کمک گرفته می شود.
در مورد قسمت دوم سوال شما باید بگوییم که متاسفانه هیچ نوع درمانی در علم پزشکی 100 درصد نیست! و اینکه جایی یا فردی به شما بگوید فلان درمان 100 درصد مشکلتان را رفع می کند،این جمله تقریبا هیچ وقت جایگاه علمی ندارد. ولی می توان پیش بینی کرد که با انتخاب درمان مناسب توسط پزشک متبحر و تیم درمانی و انجام توصیه های پزشک احتمال موفقیت در درمان فوبی اجتماعی در این مرکز بسیار بالا (حدود 80 درصد) خواهد بود.
کلینیک اعصاب و روان آلومینا یکی از مراکز درمان فوبیای اجتماعی (ترس از جمع) در شهر تهران است که خوشبختانه تاکنون عمده مراجعین فوبیای اجتماعی از خدمات درمانی ما رضایت داشته اند.

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه