خانه / سلامت روان / بهوشیاری (ذهن آگاهی) : درمان جدید افسردگی

بهوشیاری (ذهن آگاهی) : درمان جدید افسردگی

بهوشیاری (ذهن آگاهی) : درمان جدید افسردگیReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Apr 29Rating:

ذهن آگاهی

بهوشیاری (ذهن آگاهی) میتواند تاثیر بسیاری در درمان افسردگی داشته باشد ولی به منظور تاثیر گذاری ان به اندازه ی دارو های ضد افسردگی باید مجموعه ای از مشاوران و پزشکان در این راه به بیمار مشاوره دهند .هنوز نمیتوانید مصرف دارو های ضد افسردگی را قطع نمایید.

نکته اصلی بهوشیاری (ذهن آگاهی) این است که با استفاده از تکنیکهای منفاوتی میتواند شما را نسبت به فرایند های ادراکی اگاه نماید و به شما اجازه میدهد به افکار و احساسات خود توجه نمایید و در نهایت قادر خواهید بود که یک دیدگاه متناسب تر و منطقی تر را اتخاذ نمایید .

در مطالعه ای ثابت شده که بهوشیاری (ذهن آگاهی) به اندازه ی مصرف دارو های ضد افسردگی میتواند در درمان افسردگی موثر باشد .این خبر بسیار خوبی است ولی ایا واقعا این مورد میتواند همانند مواد دارویی عمل نماید ؟

امروزه اطلاعات بسیاری در خصوص بهوشیاری (ذهن آگاهی) به گوش شما میرسد و به نطر میرسد که این مورد به صنعتی تبدیل شده است که مردم منافع ان را در حوزه های متفاوتی از زندگی همانند کاهش وزن ,مراقبت از کودکان ,رهبری تجاری ,باغبانی علمی و موارد دیگر اعلام میکنند .

حتی در مواردی هم به تمرکز حواس به عنوان یک مد زود گذر توجه میشود .

قبایل مدرن :یادگیری بهوشیاری (ذهن آگاهی)

زمانی که از چیزی بیشتر به عنوان یک اپلیکیشن ساده نام برده شود تا مقالات پزشکی جامع ,انگاه مردم گرایش بسیاری به ان خواهند داشت و نمیتوان مردم را به خاطر دست یابی به چنین نتیجه ای سرزنش نمود .

بهوشیاری (ذهن آگاهی) واژه روانشناسی کوانتوم میباشد و این واژه توسط افرادی استفاده میشود که میخواهند اگاه و هشیار به نظر برسند بدون انکه نسبت به معنای واقعی کلمه اگاه باشند .

سازمان سلامت ملی تاثیر گذاری بهوشیاری (ذهن آگاهی) را تایید نموده است .ولی متاسفانه هنوز یک تعریق دقیق از واژه ی بهوشیاری (ذهن آگاهی) وجود ندارد که مورد تایید پزشکان و محققان باشد و این موضوع بسیار گمراه کننده است و میتواند ناشی از ریشه های مذهبی و روحانی باشد و اینکه تمام مسائل مربوط به ذهن ناخواداگاه پراکنده و دشوار میباشند .

در نهایت نکته اصلی بهوشیاری (ذهن آگاهی) این است که با استفاده تکنیکهای منفاوتی میتواند شما را نسبت به فراین های ادراکی اگاه نماید و به شما اجازه میدهد به افکار و احساسات خود توجه نمایید و در نهاتی قادر خواهدی وبد که یک دیگاه متناسب تر و منطقی تر را اتخاذ نمایید .

اولین روانشناسان نیز از این متد های روانشناسی به منظور بررسی فرد استفاده نمودند بنابراین رد انها صحیح نمیباشد .

اگرچه بهوشیاری (ذهن آگاهی) راس رفع افسردگی بسیار موثر میباشد .افسردگی یم اختلال حسی است که در ان افراد از عدم اعتماد بنفس کافی رنج برده و بر احساسات منفی متمرکز میباشند و این کار اوضاع را وخیم تر میسازد .

بهوشیاری (ذهن آگاهی) به مردم می اموزد که نسبت به احساسات خود اگاهی بیشتری داشته باشند تا بتوانند انها را به شیوه بهتری حل نمایند .این راخ حل برای هر فردی که از انبوهی از احساسات منفی برخوردار است میتواند بسیلر کاربردی باشد .این مطالعه تایید کننده ی این موضع است .

 

اگرچه پیش از انکه از افراد افسرده بخواهیم دارو های ضد افسردگی خود را کنار بگذارند و به تمرینات هوازی و بهوشیاری (ذهن آگاهی) بپردازند ,باید در مواردی احتیاطپبه خرج داد .

نخست ,اگرچه این مطالعه بهوشیاری (ذهن آگاهی) را برای رفع افسردگی موثر میداند و لی به طور حتم نمیتواند ان را کاملا درمان نماید .بنابراین تمرکز حواس نمیتواند جایگزین کاملی برای دارو ها و قرص های ضد افسردگی باشد .

 

شاید در این مطالعه به ان دسته از افسردگان توجه شده است که علائم جدی تری از این بیماری را دارند و یا مصرف داروی انها ثابت شده است و حالت صعودی ندارد .این موضع اهیمت چندانی ندارد ولی در نتایج دخالت دارد .

یکی از عمده ترین مشکلات افسردگی و یا بیماری های روحی این است که فرد قادر به رفتار منطقی نمیباشد و متاسفانه شرکت در دوره های بهوشیاری (ذهن آگاهی) نیازمند ان است که فرد منطقی بوده و بتواند احساسات و نیازهایشان را به طور منطقی تحلیل نماید .این موضوع برای بسیاری از افسردگان بسیار ازار دهنده میباشد .معمولا افرادی که در مراحل نخست افسردگی به سر میبرند ,دشواری بیشتری را برای شرکت در دوره های بهوشیاری (ذهن آگاهی) تجربه میکنند .

 

نگارنده : فرحناز آل احمد

درمان با روش های بهوشیاری (ذهن آگاهی) در کلینیک آلومینا انجام می شود.

 

تماس با ما

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - بهوشیاری (ذهن آگاهی) : درمان جدید افسردگی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه