خانه / خدمات تخصصی / برای نوروفیدبک به کجا مراجعه کنیم؟

برای نوروفیدبک به کجا مراجعه کنیم؟

سالن انتظار کلینیک آلومینا شعبه آزادی

سالن انتظار کلینیک آلومینا شعبه آزادی

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی مخصوصا در کشورمان ،مراکز نوروفیدبک و بیوفیدبک زیادی راه اندازی شده که همگی به خوبی در حال فعالیت هستند اما سوالاتی که در ذهن همه خانواده های محترم ایجاد میشود  از قرار زیر است :

برای درمان خود یا فرزندانمان باید به کجا مراجعه کنیم؟

خانواده های محترم باید فراموش نکنند که نام یک مرکز حتما دلیل بر اعتبار علمی آنها نمی باشد شما می توانید با حضور در مرکز مورد نظرتان و با پرس وجو از دیگر والدین ،اعتماد مورد نیاز خود را کسب کنید . زیرا بهترین راه تبلیغات برای گروهی که کار علمی انجام میدهند رضایت مراجعین آن مرکز می باشد. نه حجم تبلیغات مرکز در رسانه ها و…

چه افرادی اجازه دارند  نوروفیدبک انجام دهند؟

تمامی متخصصان روانپزشک و روانشناسان میتوانند در حیطه نوروفیدبک فعالیت داشته باشند البته بعضی از مراکز از تکنیسین برای انجام نوروفیدبک استفاده می کنند که چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ عملی صحیح نمی باشد و والدین محترم باید از بابت تحصیلات درمانگر اطمینان حاصل کنند.

هر کسی با هر رشته ای می تواند این کار را انجام دهد؟

خیر، بهترین گروه برای انجام نوروفیدبک روانشناسان هستند زیرا به خوبی با روش های شکل دهی رفتار و شرطی سازی رفتار آشنا بوده و به خاطر نوع رشته ای که دارند بهتر می توانند با مراجع ارتباط درستی برقرار کنند .

آیا نوروفیدبک به تنهایی روش مناسبی است ؟

بله نوروفیدبک روشی علمی ودر بعضی مواقع روش درمانی جایگزین محسوب میشود ولی با صلاحدید درمانگر می تواند روش های دیگری از جمله : دارو درمانی، کاردرمانی،رفتار درمانی و بازی درمانی را در کنار نوروفیدبک استفاده کرد.

تبلیغات نادرست در مورد نوروفیدبک را بشناسیم:

غلط:نوروفیدبک درمان هر دردی!

  • نوروفیدبک و بیوفیدبک فقط در چند اختلال خاص کاربرد دارند و در بقیه اختلالات روانپزشکی و روانشناسی کاربرد چندانی ندارد.

غلط:نوروفیدبک بدون دستگاه با گوش دادن به موسیقی های امواج مغزی!

  • این ادعا نیز از پایه و اساس کاملا غلط و تا جدودی مضحک است ؛ هیچگونه مدرک علمی مستندی در حمایت از این ادعا وجود ندارد.

 

در مرکز مغزو اعصاب و روان آلومینا ،تمامی درمان های دارویی و روانشناختی زیر نظر متخصصین مجرب انجام می گردد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه