خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / بهترین درمان میگرن چیست؟

بهترین درمان میگرن چیست؟

میگرن

آیا برای سوال فوق یک جواب قطعی وجود دارد؟

خیر! درمان میگرن در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است اما شاید دانستن نکات زیر راهنمای خوبی برای اصول درمان باشد.

درمان  میگرن توسط دو گروه داروهای پیشگیری و داروهای درمان حمله انجام می شود. که عموما داروهای مسکن نقش درمان کوتاه مدت را ایفا می کنند و برای درمان طولانی مدت معمولا مناسب نیستند.

حتی درمیان مسکن ها نیز نمی توان یکی از آنها را به عنوان بهترین مسکن انتخاب نمود چرا که بسیاری از آنها به دلیل عوارض شدید گوارشی و…قابل استفاده در زمان طولانی نیستند.

بطور کلی می توان تفاوت های رویکرد درمانی در درمان میگرن را در مثال های زیر دید:

آقای 20 ساله با 3-4 سردرد متوسط در ماه و تشدید سردرد ها با عصبی شدن و کم خوابی: درمان شامل بیوفیدبک و تکنیک های غیردارویی و استفاده از مسکن است.

خانم 25 ساله با اضطراب و سردرد روزانه شدید: درمان اصلی داروهای پیشگیرانه است و مسکن ها چندان نقشی ندارند.

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

 

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

2 نظر

  1. سلام ایا شعبه در تبریز دارین با تشکر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه