خانه / دانستنی ها / بهترین تکنیک های زوج درمانی

بهترین تکنیک های زوج درمانی

بهترین تکنیک های زوج درمانیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Sep 10Rating:

%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d9%88%d8%ac-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

9 تکنیک زوج درمانی به عنوان بهترین تکنیک های در این فرایند تشخیص داده شده اند که براساس نیازها یکی از این تکنیک ها استفاده می شود.

در یک رابطه هرگز نمی توان از تضادها و اختلاف ها به طور کامل پیشگیری کرد زیرا هیچ دو انسانی کاملا شبیه به هم نیستند. بنابراین یادگرفتن چگونگی مقابله با این تضادها یک رابطه سالم و موفق را در پی خواهد داشت. مشکلات در یک رابطه به شکل های مختلف بروز می کند و توانایی برای برقراری ارتباط با پارتنر بسیار اهمیت دارد.

ارتباطات کاربردی منجر به درک بهتر بین زوجین می شود و درک متقابل در اتحاد موفق مهم می باشد. معرفی شکل های مختلف درمانی به مراجعه کنندگان کمک می کند تا طبق نیاز خود بهترین نوع مشاوره را انتخاب کنند.

  1. روش گاتمن

در مورد روش زوج درمانی گاتمن بیش از سه دهه تحقیق انجام شده و به طور عملی نیز روی ده ها زوج مورد استفاده قرار گرفته است. در روش گاتمن با استفاده از تکنیک های مشاوره برای افزایش محبت، نزدیکی و احترام استفاده می شود. این تکنیک ها به زوجین کمک می کنند تا درگیری ها را برطرف کنند. زوجین یاد می گیرند که یکدیگر را درک کنند و در مورد مشکلات خود با آرامش به بحث بپردازند.

روش گاتمن به زوجین چگونگی ساخت برنام های عاشقانه را آموزش می دهد که به دو نفر کمک می کند تا با دنیای روحی، نگرانی ها، استرس ها، لذت ها و شادی ها و امیدهای یکدیگر بیشتر آشنا شوند. علاقه و تحسین با ابراز علاقه و احترام به یکدیگر تقویت می شود. این روش به افراد اجازه می دهد تا نیازهای خود را بیان کنند و مشکلات و تضادهایشان را نیز مدیریت کنند. در روش گاتمن زن و شوهر در مورد آرزوها و اعتقادات خود صادقانه صحبت می کنند. اعتماد و تعهد به یک رابطه مادام العمر تقویت می شود.

  1. قصه درمانی

در روش قصه درمانی مشاور با بیرونی کردن نگرانی ها سعی در برطرف کردن مشکلات و نگرانی ها خواهد کرد. در این روش درمانگر از مراجعه کننده می خواهد که مشکل خود را روایت کرده و سپس جنبه های منفی داستان خود را یادداشت کند. این روش به افراد کمک می کند مشکلات خود را از زوایای مختلفی بررسی کنند، از جمله: فرهنگی، سیاسی و اجتماعی. با بیان جنبه های منفی در یک رابطه فرد شکل پویا در داستان خود پیدا می کند. این پویایی توانایی تغییر داستان را دارد. قصه درمانی باعث می شود مسائل گذشته و جنبه های منفی و پنهان یک رابطه آشکار شوند. با کشف مفاهیم و رفتارها، فرد نسبت به واقعیت هایی بینش پیدا می کند که قبلا در درک آنها دچار مشکل بود. بنابراین تلاش می کند راه هایی برای مقابله با مشکلات خود پیدا کند.

در ادامه :زوج درمانی متمرکز احساسی

مشاوره خانواده و پیش از ازدواج در مرکز سلامت روان رستا- آلومینا در کرج

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - بهترین تکنیک های زوج درمانی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه