خانه / دانستنی ها / بهترین تکنیک های زوج درمانی

بهترین تکنیک های زوج درمانی

%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d9%88%d8%ac-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

9 تکنیک زوج درمانی به عنوان بهترین تکنیک های در این فرایند تشخیص داده شده اند که براساس نیازها یکی از این تکنیک ها استفاده می شود.

در یک رابطه هرگز نمی توان از تضادها و اختلاف ها به طور کامل پیشگیری کرد زیرا هیچ دو انسانی کاملا شبیه به هم نیستند. بنابراین یادگرفتن چگونگی مقابله با این تضادها یک رابطه سالم و موفق را در پی خواهد داشت. مشکلات در یک رابطه به شکل های مختلف بروز می کند و توانایی برای برقراری ارتباط با پارتنر بسیار اهمیت دارد.

ارتباطات کاربردی منجر به درک بهتر بین زوجین می شود و درک متقابل در اتحاد موفق مهم می باشد. معرفی شکل های مختلف درمانی به مراجعه کنندگان کمک می کند تا طبق نیاز خود بهترین نوع مشاوره را انتخاب کنند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

  1. روش گاتمن

در مورد روش زوج درمانی گاتمن بیش از سه دهه تحقیق انجام شده و به طور عملی نیز روی ده ها زوج مورد استفاده قرار گرفته است. در روش گاتمن با استفاده از تکنیک های مشاوره برای افزایش محبت، نزدیکی و احترام استفاده می شود. این تکنیک ها به زوجین کمک می کنند تا درگیری ها را برطرف کنند. زوجین یاد می گیرند که یکدیگر را درک کنند و در مورد مشکلات خود با آرامش به بحث بپردازند.

روش گاتمن به زوجین چگونگی ساخت برنام های عاشقانه را آموزش می دهد که به دو نفر کمک می کند تا با دنیای روحی، نگرانی ها، استرس ها، لذت ها و شادی ها و امیدهای یکدیگر بیشتر آشنا شوند. علاقه و تحسین با ابراز علاقه و احترام به یکدیگر تقویت می شود. این روش به افراد اجازه می دهد تا نیازهای خود را بیان کنند و مشکلات و تضادهایشان را نیز مدیریت کنند. در روش گاتمن زن و شوهر در مورد آرزوها و اعتقادات خود صادقانه صحبت می کنند. اعتماد و تعهد به یک رابطه مادام العمر تقویت می شود.

  1. قصه درمانی

در روش قصه درمانی مشاور با بیرونی کردن نگرانی ها سعی در برطرف کردن مشکلات و نگرانی ها خواهد کرد. در این روش درمانگر از مراجعه کننده می خواهد که مشکل خود را روایت کرده و سپس جنبه های منفی داستان خود را یادداشت کند. این روش به افراد کمک می کند مشکلات خود را از زوایای مختلفی بررسی کنند، از جمله: فرهنگی، سیاسی و اجتماعی. با بیان جنبه های منفی در یک رابطه فرد شکل پویا در داستان خود پیدا می کند. این پویایی توانایی تغییر داستان را دارد. قصه درمانی باعث می شود مسائل گذشته و جنبه های منفی و پنهان یک رابطه آشکار شوند. با کشف مفاهیم و رفتارها، فرد نسبت به واقعیت هایی بینش پیدا می کند که قبلا در درک آنها دچار مشکل بود. بنابراین تلاش می کند راه هایی برای مقابله با مشکلات خود پیدا کند.

در ادامه :زوج درمانی متمرکز احساسی

مشاوره خانواده و پیش از ازدواج در مرکز سلامت روان رستا- آلومینا در کرج

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه