خانه / روانپزشکی / افسردگی / بهبود زندگی افراد افسرده (1)

بهبود زندگی افراد افسرده (1)

 زن افسرده

پیاده سازی برخی از تغییرات بزرگ (در صورت لزوم): اگر شما تصمیم گرفته اند برخی عوامل شخصی جدی که باعث شده که افسردگی شما بوجود آید، پس وقت آن است که یک نفس عمیق بکشید و شروع به برش عناصر نامطلوب از زندگی خودتان کنید. در اینجا چند راهکار که  شما می توانید برای بهبود زندگی خود و غلبه بر افسردگی انجام دهید ، بیان میشود:

دفترچه یادداشت افسردگی : شروع یادداشت احساسات می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را منعکس کنید و براحساسات خود در طول روز نظارت داشته باشید. حداقل یک بار در روز، ترجیحا شبها، زمانی که شما به نتیجه هر روز دست یافتید،احساسات خود را در این دفترچه یادداشت کنید . یادداشت روزانه در یک دفترچه می تواند شما را با افکار واحساساتتان آشنا کند و از چیزهایی که شما را خوشحال یا ناراحت میکند ، آگاه می سازد. همچنین به شما کمک می کند تمرکزتان را از تمام مسائل استرس زا روی مسائل دیگر قرار دهید.

از بین بردن روابط سمی و یا ناسالم از زندگی : اگر فردی باعث آزار شما میشود و صرف زمان با این فرد احساس شما را بدترمیکند ، بهتر است رابطه خود را با این فرد قطع کنید. اگراین فرد، یکی از اعضای خانواده است ، زمان کمتری را با آن شخص صرف کنید.

اگر شما به طور جدی اززندگی حرفه ای خود (شغل) نفرت دارید، به دنبال کاری بروید که دوست دارید انجام دهید.

اگر نمی توانید محیط زندگی خود را تحمل کنید، ببینید که آیا ممکن است یک مکان جدید برای زندگی پیدا کنید.

داشتن یک برنامه کاری منظم وثابت : اگر چه ممکن است احساس کنید آخرین چیزی که می خواهید انجام دهید این است که برنامه ای منظم ومشغولیت فکری داشته باشید، چرا که شما احساس می کنید خیلی غمگین و آرام هستید و داشتن یک برنامه پر مشغله شما را مجبور به فعال ماندن و متمرکز شدن میکند، و فکر کردن در مورد آن شما را نگران و نا امید میکند، اما فعال ماندن به عبور سریعتر شما از افسردگی کمک میکند .

در اینجا برخی مواردی که میتوانید در برنامه خود بگنجانید تا فعال بمانید را بیان می کنیم :

دوستی های مثبت و حمایتی

ورزش (خصوصا ورزش های هوازی)

داشتن سرگرمی و تفریح

اختصاص زمان هایی به مدیتیشن ، آرمیدگی ، یوگا

وقت بیشتری را بیرون ازمنزل بگذرانید با این کار کمتراحساس جدایی نسبت به دیگران میکنید.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه