خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / بهبود باروری مرد و زن با تمشک: یک غذایی عالی که سطح بالایی از فولات و ویتامین C را دارد

بهبود باروری مرد و زن با تمشک: یک غذایی عالی که سطح بالایی از فولات و ویتامین C را دارد

مرد و زن

متخصصان ادعا می کنند که، تمشک ممکن است با افزایش ویتامین C و منیزیم به بهبود باروری در هر دو گروه زن و مرد کمک کند، آنها اینگونه استدلال می کنند که آنتی اکسیدانها، و انواع توت ها از سلامت اسپرم حفاظت می کنند و خطر ابتلا به سقط جنین را کاهش می دهند.

در مطالعه ای که سال گذشته انجام شد،محققان آزمایشگاه ملی لارنس برکلی، یک ارتباط قوی بین مصرف بالای ویتامین C  و بهبود کیفیت DNA اسپرم در یافته بودند. تجزیه و تحلیل 80 داوطلب مرد نشان می داد کسانی که ویتامین C بیشتری مصرف می کنند، آسیب DNA اسپرم آنها 20 درصد کمتر از کسانی است که مصرف ویتامینC پایینی دارند.

نویسنده ی مقاله اندی وی روبک می گوید،ما دریافتیم که مردان 44 ساله و بالاتر  که مصرف حداقل عناصر معین برای اسپرم را در برنامه ی غذایی دارند،آسیب اسپرم آنها مشابه مقدار آسیب DNA اسپرم در مردان جوانتر بود. این به این معنی است که مردانی که در معرض خطر آسیبDNA اسپرم به دلیل بالا رفتن سن می باشند می توانند اقداماتی در مورد آن  انجام دهند.

ژولیت ویلسون مشاور تغذیه ی باروری می گوید:  سطح بالای فولات( یک نوع ویتامین B است که  رشد سلولها و سلامت جنین را افزایش می دهد)در تمشک ممکن است برای زنان بارور مفید باشد، در طول دوران بارداری سطح مناسبی از آن به پیشگیری از نقائص هنگام تولد در مغز و نخاع نوزاد کمک می کند.

تمشک هنوز در میان سایر توت ها  به عنوان یک ماده مغذی شناخته نشده است، اما تمشک دارای مواد مغذی زیادی است که نباید نادیده گرفته شود،همراه داشتن محتوای بالایی از ویتامینC- یک تکه از تمشک به همان میزان  173 انگور- که آن هم یک منبع خوب از فولات می باشد،و به عنوان جزئی کلیدی برای  باروری و رشد اولیه جنین شناخته می شود.

علاوه بر این تمشک یک میان وعده ی بسیار عالی برای کاهش وزن می باشد، مقدار بالای فیبر آن و شاخص گلیسمی( glycemic index ,GL) پایین ، روند جذب و سوخت و ساز  آهسته را تضمین  می کند و  به کنترل گرسنگی و سیری کمک می کند. ویلسون اشاره می کند که این برای باروری نیز می تواند مفید باشد، وزن سالم بدن به تعادل هورمون های جنسی و افزایش احتمال لقاح کمک می کند.

منبع:

http://www.medicaldaily.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه