خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / بهبود آسیب های سکته مغزی با فیزیوتراپی

بهبود آسیب های سکته مغزی با فیزیوتراپی

بهبود آسیب های سکته مغزی با فیزیوتراپی

بهبود آسیب های سکته مغزی با فیزیوتراپی

روش های زیادی برای بهبود از آسیب های سکته مغزی وجود دارد که تمام آنها وقت گیر و سخت هستند. اما روش های درمانی جدید به بهبود سریعتر از این بیماری کمک می کنند. در این مقاله به روش های درمانی و بهبود موفق در خانه می پردازیم.

برای انجام این فرایندهای درمانی قبل از هر چیزی نیاز به برنامه ریزی دارید. اگر ورزش های برنامه ریزی شده انجام ندهید، نمی توانید به طور مداوم ورزش خود را ادامه دهید. به علاوه این ورزش ها را تا زمانی باید ادامه دهید که از تاثیر آنها مطمئن هستید.

در انجام ورزش ها به هیچ عنوان کوتاهی نکنید. پشتکار و دقت برای موفقیت در انجام این ورزش ها بسیار ضروری هستند. اگر به تمام این نکات توجه کنید و تمام مراحل زیر را با دقت انجام دهید، پس از سکته مغزی بهبود کامل خواهید داشت.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

  1. اجازه ندهید ناتوانی شما را متوقف کند.

زمانی که توانبخشی کلینیک به پایان رسیده و درمان را در خانه ادامه می دهید، ممکن است متوجه کاهش سرعت بهبود شوید. نباید اجازه دهید این مسئله شما را ناامید کند.

مرکز فوق تخصصی منوآل تراپی، و درمان های غیر جراحی (فیزیوتراپی و توانبخشی) در تهران

برای دیدن اطلاعات تماس این مرکز فوق تخصصی اینجا کلیک کنید

بهبود از این شرایط تنها زمانی متوقف می شود که خودتان تلاش خود را متوقف کنید.

  1. اجازه ندهید فلج شدگی شما را متوقف کند.

فلج شدن پس از سکته مغزی ممکن است ناامید کننده باشد، اما در عین حال به این شرایط اجازه ندهید شما را از کار و تلاش بازدارد.

افراد زیادی بوده اند که پس از سکته مغزی فلج شده اند و با وجود مشکلات ناتوانی های زیاد ناشی از آن بهبود کامل پیدا کرده اند.

  1. تفاوت ها را بشناسید.

برای کسانی که می توانند اعضای فلج شده خود را با کمک اعضای سالم خود حرکت دهند، برخی تمرینات ورزشی به بهبود حرکات کمک می کنند. تفاوت بین ورزش های فعال و منفعل به صورت زیر می باشد:

در طول انجام ورزش های فعال فرد حرکاتی را به تنهایی انجام می دهد. اما در زمان انجام حرکات منفعل حرکات به کمک دیگران انجام می شود و فرد به تنهایی قادر به اجرای آنها نیست.

  1. اجازه ندهید نظرات دیگران بر روی تلاش های شما تاثیر بگذارند.

زمانی که شخصی به شما می گوید نمی توانید کاری را انجام دهید، ممکن است تحت تاثیر حرف های وی قرار بگیرید. در این شرایط سعی کنید تحت تاثیر بازخوردهای مثبت باشید و تاثیرات منفی را از خود دور کنید.

بنابراین اگر کسی به شما می گوید نمی توانید بهبود کامل پیدا کنید، صحبت های وی را نادیده بگیرید. شما نسبت به اوضاع خود آگاهی بیشتری دارید.

  1. متخصص خود باشید.

سکته مغزی به شکل های مختلف بروز می کند، بنابراین بهبود از این مشکل نیز به اشکال مختلف حاصل می شود.

  1. گرفتگی ها و اسپاسم ها را بلافاصله درمان کنید.

اسپاسم ها یکی از موانع بزرگی هستند که افراد مبتلا به سکته مغزی را به شکل های مختلف تحت تاثیر قرار می دهند. حتی اگر عضلات شما با اسپاسم فلج شده اند، به روش های زیر می توانید جنبش مجدد عضلات خود را به دست آورید:

  • تمرینات ذهنی
  • ورزش های منفعل
  • کمی خلاقیت

گرچه نتایج مورد نظر به آهستگی حاصل می شوند، اما تا زمانی که تلاش خود را ادامه دهید می توانید به وضعیت دلخواه خود برسید و هرگز تسلیم نشوید.

  1. 30 ثانیه بیشتر تلاش کنید.

کم شدن انگیزه یکی از بزرگترین چالش هایی است که فرد مبتلا به سکته مغزی با آن روبه رو می شود. یکی از بهترین روش ها این است که نسبت به خود تصوری در ذهنتان ایجاد کنید. این تصور باعث بروز تغییراتی در ذهنتان می شود و تصمیم بگیرید از همین امروز ورزشتان را شروع کنید.

بهترین راه برای بهبود حرکات از طریق ورزش کزدن است، بنابراین به شدت توصیه می شود ورزش کردن را برای خود به شکل یک عادت درآورید، حتی به اندازه 30 ثانیه در روز. پس از مدتی متوجه خواهید شد که این 30 ثانیه تا چه اندازه باعث تغییر وضعیت شما خواهد شد.

با رعایت این نکات در خانه و مراجعه به فیزیوتراپ می توانید به بهبود آسیب های ناشی از سکته مغزی سرعت بخشید.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

برای مراجعه به کلینیک تخصصی فیزیوتراپی شایگان مهر اینجا کلیک کنید.

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه