خانه / اختلالات روانپزشکی / بعد از آن اتفاق دچار این مشکلات شدی ؟

بعد از آن اتفاق دچار این مشکلات شدی ؟

بعد از اتفاقی که جلوی چشمانم افتاد ، دیگر از زندگی لذت نمی برم و به طور مداوم منتظر مرگ هستم، همیشه دلم برای خانواده ام تنگ میشود و مشوش هستم و همیشه نگران از آینده هستم و مدام احساس می کنم قرار است برای اطرافیان نزدیکم اتفاق بدی بیفتد…..

PTSD

بله این فرد دچار اختلال پس از سانحه شده است که به PTSD معروف است که در واکنش به  یک حادثه اتفاق می افتد، برای کسانی که وقایع آسیب زا را تجربه کرده اند در روزهای اول پس از این اتفاق ، این طبیعی است که به تجارب گذشته خود بازگردند ، دچار کابوس های شبانه شوند و نگران از رخ دادن اتفاقات هستند. ولی معمولا این حالت پس از مدت کوتاهی از بین می رود و در صورتیکه برای مدتی طولانی پایدار بماند و همراه با کابوس های شبانه و ترس از رخ دادن مجدد حادثه و…باشد ممکن است نیازمند توجه و درمان باشد.

این حالت ممکن است در اثر مرگ ناگهانی یکی از نزدیکان ، زلزله،جنگ و تجاوز و … اتفاق بیفتد که می تواند بسیار ناتوان کننده باشد و فرد برای مدتها دچار اضطراب و افسردگی شود.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

این اختلال در زنان دو برابر بیشتر از مردان احتمال دارد و در این شرایط بهترین کمکی که می توان به فرد با این اختلال کرد ، مدیریت استرس می باشد که البته بهتر است توسط یک متخصص انجام پذیرد.

 منبع:

ADAA

مرکز تخصصی آلومینا پیشرو در درمانهای غیر دارویی اختلالات اضطرابی

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه