خانه / خدمات تخصصی / بیوفیدبک / برای تیک درمانی وجود دارد یا خیر؟

برای تیک درمانی وجود دارد یا خیر؟

درمان داروییدرمان دارویی

درمان دارویی

تا به حال دارویی که بتواند علائم تیک را به طور از بین ببرد شناخته نشده است اما به طور کل داروهای نورولپتیک (داروهایی برای درمان اختلالات روانی وغیر روانی ) در دسترس می باشد که برخی از این ها موثر وتاثیر گذار می باشند مانند: هالوپریدول،پیموزاید.

البته دارو به نوبه خود می تواند عوارض جانبی نیز داشته باشد مانند ایجاد لرزش و خواب آلودگی که با توجه به تشخیص پزشک و میزان دوز مصرفی می توان این عوارض را تحت کنترل درآورد ،کاهش و قطع دارو نیز باید به آهستگی و به مرور زمان انجام شود.

داروهای دیگری نیز در جهت کاهش علائم تیک مفید می باشند اما اثر بخشی آنها به طور گسترده نشان داده نشده است مانند داروهایی که در فشار خون بالا استفاده میشود مانند : کلونیدین

از دیگر درمان هایی که برای رفع تیک  استفاده میشود و البته درمان های مناسبی هستند درمان های رفتاری مانند : آگاهی دادن به فرد و آموزش رفتارهای مقابله ای  ، بیوفیدبک ، مداخله شناختی – رفتاری و درمان های حمایتی می باشد .

برای درمان انواع تیک ها می توانید به متخصصین مغزو اعصاب و روان مرکز آلومینا مراجعه فرمائید

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

یک نظر

  1. ممنون از اطلاعات مفیدترین لطفا همایش ها و مقالات جدید هم در هر زمینه بیماری معرفی شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه