خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / برای بیماران فیبرومیالژیا ، چقدر ورزش کافی است؟

برای بیماران فیبرومیالژیا ، چقدر ورزش کافی است؟

ورزش

برخی تحقیقات نشان می دهد که ورزش دو بار در هفته به مدت 30 دقیقه در هر زمان می تواند در بهبود فوری علایم فیبرومیالژیا موثر واقع شود. اگر شما ورزش  را آغاز کرده اید، ورزشی سبک با شدت متوسط ​​ از جمله پیاده روی ، شنا، ایروبیک درآب، یوگا، تای چی، یا دوچرخه سواری را آهسته آغاز کنید، به تدریج می توانید مدت زمان و شدت آن را افزایش دهید.

افزایش قدرت بدنی

مطالعات نشان می دهد که تمرینات با استفاده از وزنه های آزاد موجب کاهش درد و حتی کاهش افسردگی   در افراد مبتلا به فیبرومیالژیا می شود. در تمرینات قدرتی وزن مهم نیست، اما طیف وسیعی از حرکات ماهیچه ای شما را از طریق افزایش قدرت عضلانی ، در برابر درد مقاوم تر می سازد.

یخ میتواند درد فیبرومیالژیا را تسکین دهد

هنگامی که صدمه دیده اید، کمپرس سرد و یخ می تواند با محدود کردن رگ های خونی موجب کاهش تورم شود. اگرچه کمپرس سرد می توانید در ابتدا ناراحت کننده باشد، اما میتواند به بی حسی درد عمیق ماهیچه ای فیبرومیالژیا کمک کند.

اضافه کردن فعالیت های روزانه زندگی

کارشناسان می گویند که فعالیت های روزمره زندگی و کارهای خانگی از قبیل : بازی کردن با بچه ها،  شستن کف زمین ، شستن پنجره ها، چمن زنی حیاط و باغبانی می تواند به افزایش آمادگی جسمانی کمک کند و موجب کاهش علایم فیبرومیالژیا شود.

یوگا برای تناسب اندام بدن وذهن

یوگا، که ترکیبی از تمرینات، کشش و مراقبه است، راه بسیار خوبی است برای افزایش تناسب اندام هنگامی که شما به فیبرومیالژیا مبتلا هستید. پیوستن به یک کلاس یوگا در باشگاه محلی خود یا مرکز تناسب اندام در این راه کمک کننده است.

چیگونگ برای درد عضلانی فیبرومیالژیا

چیگونگ (تلفظ :چی گونگ) ترکیبی از رقص ،مدیتیشن، حرکت و تمرینات تنفسی است. مطالعات انجام شده در چیگونگ و فیبرومیالژیا نشان می دهد این ورزش سنتی چینی به بهبود انرژی، کاهش خستگی و کاهش درد کمک می کند.

تای چی و انعطاف پذیری فیبرومیالژیا

تای چی یکی دیگر از ورزش جایگزین برای فیبرومیالژیا که برای آرامش است. تای چی مانند مراقبه درحال حرکت است. هدف از تای چی اصول هماهنگی یین و یانگ است.

گرما درمانی برای درد فیبرومیالژیا

سعی کنید برنامه های کاربردی گرمادرمانی را قبل و بعد از ورزش برای کاهش درد و سفتی عضلات انجام دهید. گرما درمانی نیروی شفابخش بدن را افزایش می دهد و باعث گشاد کردن رگ های خونی، محرک گردش خون، کاهش اسپاسم های عضلانی و کاهش حس درد می شود. شما می توانید حرارت خشک یا گرمای مرطوب را از طریق حمام گرم و یا پارچه گرم و بخاری یا لامپ حرارتی بدست آورید.

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه