خانه / تازه های علم و تکنولوژی / برای اینکه جوان تر بمانیم چه باید کرد؟

برای اینکه جوان تر بمانیم چه باید کرد؟

لذت بردن زیاد از زندگی باعث میشود تا سن بدن ما جوان تر باقی بماند.

زندگی شاد

یک مطالعه جدید در انگلیس که در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شده است ادعا کرده، افرادی که از زندگی کردن بیشتر لذت می برند عملکرد فیزیکی بهتر و سریعتری نسبت به افرادی که بدینانه به زندگی نگاه می کنند خواهند داشت.

ما در حال حاضر می دانیم که منافع بهداشتی در ارتباط با یک چشم انداز مثبت در زندگی وجود دارد، در این حیطه  یک مطالعه در سال 2013 انجام شد که ، افرادی که ازدواج شادی داشته اند با سلامت جسمی بهتری نسبت به زوجین دیگر همراه بوده است .

در مطالعه ای هم که توسط  محققان در دانشگاه یو سی ال ای آمریکا در سال 2012 انجام شده بود نشان داد که حتی سالمندانی هم که لذت بیشتری از زندگی شان برده اند تمایل به زندگی طولانی تری دارند.

برای بررسی ارتباط بین شادی و عملکرد فیزیکی محققان دانشگاه یو سی ال ای از 3199 شرکت کننده در سن 60 سالگی دعوت کردند تا مورد بررسی قرار بگیرند.

از شرکت کنندگان در مطالعه خواسته شد تا پرسشنامه چهار قسمتی را پر کنند که به این 4 قسمت به قرار زیر بود  :

 “من از چیزهایی است که انجام می دهم لذت می برم “

“من از بودن در جمع و در حضور دیگران لذت می برم “

 “در نگاه به زندگی من احساس خوشبختی می کنم “

” من احساس می کنم امروز پر از انرژی هستم. “

این مطالعه نشان داد که ، سالمندانی که از زندگی لذت میبرند عملکرد فیزیکی بهتری نسبت به مردم ناراضی داشتند.

شاد بودن افراد پیر

در این مطالعه با افرادی که شرکت کرده بودند در حیطه انجام فعالیت های روزانه از جمله : حمام کردن و یا لباس پوشیدن  مصاحبه ای انجام شد، همچنین سرعت راه رفتن از شرکت کنندگان نیز مورد اندازه گیری قرار گرفت.

این مطالعه نشان داد:  افرادی که احساس کم رفاه را بیش از سه بار تجربه  کرده بودند به  احتمال زیاد بیشتر تجربه مشکل در انجام فعالیت های روزانه  را داشتند .

شاید جای تعجب نیست که افراد مبتلا به بیماری های مزمن، سطوح پایین تری از لذت در زندگی تجربه کرده اند.

شاید بعضی از شما ها شرایط اقتصادی و مالی هم برای شاد زیستن  را هم مد نظر داشته باشید  بله کاملا با شما موافقیم
در مطالعه جدید نشان داد که افراد با وضعیت اقتصادی اجتماعی بالاتر و تحصیلات بهتر به احتمال بیشتری از زندگی شان لذت میبرند.

منبع:

 medicalnewstod

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه