خانه / آموزش روابط / با نوجوانی که یک دوست را از دست داده است چگونه صحبت کنیم

با نوجوانی که یک دوست را از دست داده است چگونه صحبت کنیم

 

 

صحبت با نوجوانی که  عزیزی را از دست داده

از دست دادن کسی که دوستش داریم برای همه، از جمله نوجوانان بسیار سخت است.شاید هیچ کس به اندازه یک نوجوان از چنین مواردی ناراحت نشود، بنابراین تلاش برای دلداری دادن به نوجوانی که  کسی را از دست داده کار دشواری خواهد بود. ممکن است نگران باشید که نکند حرف اشتباهی بزنید و باعث بدتر شدن حال او شوید. در حالی که شما نمی توانید فرد متوفی را بازگردانید اما می توانید با نوجوان صحبت کنید. اگر شما می دانید که نوجوان یک دوست را از دست داده حرفهایی وجود دارد که می توانید با گفتن آن ها به نوجوان در او احساس آرامش ایجاد کنید.

الف)  به نوجوان بگویید که  برای از دست دادن آن فرد ناراحت هستید. او را در آغوش بگیرید و به او بگویید اینکه در چنین مواقعی احساس ناراحتی کند کاملاً طبیعی است. فرصتی فراهم کنید تا بفهمد هر زمان که نیاز به صحبت دارد شما کنار او هستید. به او نگویید می دانید چه احساسی دارد و یا همه چیز بهتر خواهد شد.

ب)    هنگامی که نوجوان در مورد از دست دادن کسی که دوست داشت صحبت می کند با دقت به حرفهایش گوش دهید، سعی کنید با او ارتباط چشمی برقرار کنید و نزدیک او  بنشینید.  اجازه دهید هر چه نیاز دارد بگوید و قبل از تمام شدن حرف هایش چیزی به او نگویید.

ج)    گفتن جملاتی مثل گریه نکن یا قوی باش به نوجوان اندوهگین شما  احساس شرمندگی می دهد.گفتن این جملات شرایطی ایجاد می کند تا نتوانید به صحبت بیشتر با او ادامه دهید.در عوض در مورد رابطه اش با فرد متوفی و این که خانواده اش چه می کنند سؤال کنید. پرسیدن این سؤالات به او اجازه می دهد تا او احساسات خود را ابراز کند و آن ها را در خود نگه ندارد.

د)    نوجوان خود را تشویق کنید تا  در گروه های حمایتی عضو شود، او می تواند احساسات خود را با کسانی که دوستی را از دست داده اند به اشتراک بگذارد. آنها همچنین می توانند توصیه هایی برای چگونگی کنار آمدن با درد ارائه دهند، دانستن اینکه اشخاص دیگری هم هستند که عزیزی را از دست داده اند، به آنها کمک می کند تا بدانند تنها نیستند.

منبع:

ehow

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

یک نظر

  1. مطلب خوبی بود. من محبت و اشتراک عاطفی بدنی مثل آغوش گرفتن و گرفتن دست و شانه را خیلی موثرتر می دانم از بقیه گزینه ها.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه