خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / با فرزندان خود در مورد روابط جنسی صحبت کنید

با فرزندان خود در مورد روابط جنسی صحبت کنید

با فرزندان خود در مورد روابط جنسی صحبت کنید Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Dec 14Rating:

صحبت با فرزندان

وقتی صحبت از روابط جنسی در میان نوجوانان و یا حتی کودکان پیش می آید ،ترسی در دل پدر ومادر ها ایجاد میشود اما صحبت کردن در مورد رابطه جنسی با آنها بخشی از وظایف والدین است ، با صحبت کردن در این مورد می توانید به آنها در مورد تصمیم گیریهای سالم و مناسب درباره رفتار جنسی کمک کنید و آنها را راهنمایی درست کنید قبل از اینکه دوستانشان آنها را به اشتباه راهنمایی کنند.

در آموزش و پرورش هم در مورد این مسائل صحبتی به میان نیست و کودکان و نوجوانان ما نیاز دارند تا بدانند ،راهنمایی شوند و آموزش ببینند.

به سوالاتی که کودک شما ممکن است از شما بپرسد دقت کنید و پاسخ هایی را برای آنها تنظیم کنید و سعی کنید اطلاعاتی را  جمع اوری کنید تا برای کودک قابل درک باشد ومی توانید برای آموزش اعضای بدن از عروسک هایی که برای اموزش هستند استفاده کنید ، همان طور که فرزند شما بالغ میشود ممکن است سوالاتش با جزئیات بیشتری باشد شما نیز می توانید پاسخ های خود را با جزئیات بیشتری ارائه کنید.

نگران این موضوع نباشید که ممکن است با پاسخ دادن و صحبت کردن در مورد مسائل جنسی باعث میشوید تا فرزندتان در مقابل شما گستاخ شود ،خیر اگر میزان جزئیات و اطلاعاتی را که ارائه می دهید را حساب شده در اختیار آنها قرار دهید هرگز چنین اتفاقی نمی افتد و آنها نیز دچار بلوغ زودرس نمیشوند ، بلعکس انها ،شما را  به عنوان دوستان معتمد خود انتخاب می کنند وبهتر می توانید راه را از چاه به آنها نشان دهید.
و این طبیعی است که در ابتدا احساس راحتی نکنید .

منبع:

mayoclinic

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - با فرزندان خود در مورد روابط جنسی صحبت کنید

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه