خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / با فرزندان خود در مورد روابط جنسی صحبت کنید

با فرزندان خود در مورد روابط جنسی صحبت کنید

صحبت با فرزندان

وقتی صحبت از روابط جنسی در میان نوجوانان و یا حتی کودکان پیش می آید ،ترسی در دل پدر ومادر ها ایجاد میشود اما صحبت کردن در مورد رابطه جنسی با آنها بخشی از وظایف والدین است ، با صحبت کردن در این مورد می توانید به آنها در مورد تصمیم گیریهای سالم و مناسب درباره رفتار جنسی کمک کنید و آنها را راهنمایی درست کنید قبل از اینکه دوستانشان آنها را به اشتباه راهنمایی کنند.

در آموزش و پرورش هم در مورد این مسائل صحبتی به میان نیست و کودکان و نوجوانان ما نیاز دارند تا بدانند ،راهنمایی شوند و آموزش ببینند.

به سوالاتی که کودک شما ممکن است از شما بپرسد دقت کنید و پاسخ هایی را برای آنها تنظیم کنید و سعی کنید اطلاعاتی را  جمع اوری کنید تا برای کودک قابل درک باشد ومی توانید برای آموزش اعضای بدن از عروسک هایی که برای اموزش هستند استفاده کنید ، همان طور که فرزند شما بالغ میشود ممکن است سوالاتش با جزئیات بیشتری باشد شما نیز می توانید پاسخ های خود را با جزئیات بیشتری ارائه کنید.

نگران این موضوع نباشید که ممکن است با پاسخ دادن و صحبت کردن در مورد مسائل جنسی باعث میشوید تا فرزندتان در مقابل شما گستاخ شود ،خیر اگر میزان جزئیات و اطلاعاتی را که ارائه می دهید را حساب شده در اختیار آنها قرار دهید هرگز چنین اتفاقی نمی افتد و آنها نیز دچار بلوغ زودرس نمیشوند ، بلعکس انها ،شما را  به عنوان دوستان معتمد خود انتخاب می کنند وبهتر می توانید راه را از چاه به آنها نشان دهید.
و این طبیعی است که در ابتدا احساس راحتی نکنید .

منبع:

mayoclinic

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه