خانه / تازه های علم و تکنولوژی / با خوردن این سبزیها می توانید حافظه ویادگیری خود را افزایش دهید

با خوردن این سبزیها می توانید حافظه ویادگیری خود را افزایش دهید

نعنا

فواید نعنا و رزماری در مطالعات متعددی شرح داده شده است اما تحقیقات جدید بر روی موش ها نشان داده است که آنتی کسیدان هایی که در عصاره نعنا و رزماری وجود دارد می تواند باعث بهبود یادگیری و حافظه و به طور بالقوه کاهش شناختی وابسته به سن شوند.

پروفسور سوزان فار، از سنت لوئیس (دانشکده پزشکی دانشگاه در ایالت میسوری ) یافته های اولیه خود را در علوم اعصاب سال 2013 توسط انجمن علوم اعصاب ارائه داد.

با استفاده از عصاره های مبتنی بر آنتی اکسیدان جدید ساخته شده از نعناع و همچنین آنتی اکسیدان  مشابه از عصاره رزماری، پروفسور فار، اثرات سن بر روی زوال شناختی را با موشها مورد آزمایش قرار داد و در زمینه یادگیری و حافظه نیز عصاره رز ماری با دوز بالاتر نیز موفق بود.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

علاوه بر این، دوز کمتر عصاره رزماری و همچنین ترکیب عصاره نعناع ،  باعث بهبود حافظه در دو تا از آزمون های رفتاری شده است.

این احتمالا به این معنی است که  خوردن نعنا و رزماری برای شما خوب است با این حال، آزمایش ها در یک مدل حیوانی بوده است و مشخص نشده که مصرف این سبزیجات باید به چه مقدار باشد تا بهبود حاظه و یادگیری را در بر داشته باشد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268884.php

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی
مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه