خانه / روانپزشکی / افسردگی / با این راهکارها ، انگیزه درمان افسردگی خود را افزایش دهید (قسمت 1)

با این راهکارها ، انگیزه درمان افسردگی خود را افزایش دهید (قسمت 1)

کمک

افسردگی می تواند احساس بی پایان بی حالی را ایجاد کند و همه چیز بیش از حد سخت به نظر می رسد. به همین دلیل ، این مهم است که از مراحل تدریجی ، به جای یک درمان فوری استفاده کنید. در اینجا راه خوبی برای شروع به شما معرفی می کنیم:

برای افسردگی خود اسمی انتخاب کنید . وینستون چرچیل افسردگی خود را ” سگ سیاه و سفید ” می نامید. با تبدیل آن به یک حیوان خانگی ، از یک وضعیت دشوار را به یک وضعیت کنترل شده دست می یابید.

فکر می کنید شما به تنهایی افسردگی را تحمل می کنید؟ برو به کتابخانه ، پنج زندگی نامه از افراد معروف را انتخاب کن و بخوان. این بسیار محتمل است که حداقل یکی از آنها ، تا حد زیادی از افسردگی رنج می برد. با پژوهش آنلاین برای پیدا کردن افراد مشهوری که برافسردگی غلبه کرده اند ؛ این واقعیت که افراد دیگری هستند که افسردگی دارند و برای غلبه بر آن تلاش میکنند ، برای شما آشکار میشود و برای یافتن راهی برای غلبه بر آن به شما انگیزه بیشتری میدهد.

آرام باشید . حلقه بازخورد ناامیدی و یاس که توسط خشمی که برای افسرده بودن ایجاد شده ناامیدی را عمیق تر خواهد کرد.  زندگی یک مسابقه یا رقابت نیست. واقعیت این است که شما مهم هستید، شما ارزش زیادی به عنوان یک فرد دارید و اجتناب از نگرانی درباره افسردگی  به شما کمک میکند تا به این ارزش دست یابید.

لیست چیزهایی که شما را آزارمیدهد وافسردگی شما راتشدید می کند ، یادداشت کنید . این می تواند صورتحساب پرداخت نشده ،  نداشتن تعطیلات و یا یک کار دشوار باشد. در ستون دیگر، برخی اعمالی که برای مقابله با چیزهایی که شما را آزار میدهد، یادداشت کنید. به عنوان مثال: یافتن راه هایی برای پرداخت این صورت حساب ، برنامه ریزی مسافرت و کشف کردن راهی که چگونه می توانید یک کار جدید بیابید.

منبع:

www.wikihow.com

کلینیک آلومینا مرکز تخصصی درمان افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی است.

 

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

2 نظر

  1. سلام.برای مشکل روده به پزشک فوق تخصص مراجعه کردم و فلوکسیتین 10 و مری لاکس تجویز نموده اند.لطفا بفرمایید که آیا این قرص را به درستی تجویز نموده اند؟و من برای مشکلی که در انتهای شکم و روده هام دارم است. بنده را راهنمایی بفذمایید.

    • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

      ما هیچگاه تجویز پزشک دیگری را فقط با دو خط اطلاعات نمیتوانیم زیر سوال ببریم. بهتر است طبق توصیه پزشکتان عمل کنید و به ایشان اعتماد نمایید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه