خانه / آموزش روابط / اگر مادر شما با ازدواجتان مخالف است چه کار باید کرد؟

اگر مادر شما با ازدواجتان مخالف است چه کار باید کرد؟

آیا مادر شما نسبت به افرادی که به قصد ازدواج با شما آشنا میشوند سخت گیر است و همین امر تصمیم گیری شما را مشکل می کند؟

شما در حال حاضر یک فرد بالغ هستید و متوجه شدید که مذاکره با مادرتان غیر قابل ممکن است ؟

راه کارهایی که در زیر آورده شده است می تواند کمکی به شما در این زمینه باشد:

1) به مادرتان قوت قلب و اطمینان بدهید

به مادرتان بگویید که واقعا این فرد را دوست دارید و هیچ چیز نمی تواند این احساس را در شما تغییر دهد،باید به مادرتان این اطمینان را بدهید که یک حس گذرا در زندگی شما نیست  حض.ر فرد جدید منجر نمیشود تا محبت شما نسبت به مادرتان کم شود و سعی می کنید تا این عشق باعث اذیت کسی نشود.

من عاشقشم

2) آرامش خود را حفظ کنید

سعی نکنید دلایل قانع کننده بیاورید تا مادرتان را قانع کنید،مادر شما ممکن است با این کارتان فکر کند که هنوز شما از لحاظ فکری بالغ نشده اید و به نادازه کافی در مورد این موضوع فکر نکرده اید.

پس با آرامش و زمانی که او آماده گی دارد با وی صحبت کنید و نةرات وی را بخواهید که بشنوید و بگویید که هر جا منطقی بود حتما شما در موردش فکر خواهید کرد.

به مادرتان در کمال احترام و آرامش بگویید که شما یک فرد بزرگسال بوده و به خوبی می توانید در مورد نظرات مختلف بیان شده از طرف وی (مادر) فکر کنید و تصمیم درست را بگیرید.

ارام باشید

3)از نگاه مادرتان به فرد مورد علاقه تان نگاه کنید

درک کنید که مادرتان احتمالا بهترین نیات را در دل برای شما دارد، زیرا آنها چیزی را می بینند که در زندگی خود تجربه کرده اند و تجربیات انها می تواند دنیایی از اعتبار باشد و زمان نیازی احتیاج است تا ما بتوانیم آن تجربیات را تکرار کنیم.

در واقع به مادر خود به عنوان یک آینه نگاه کنید و سوالات وی را با رضایت ،مودبانه و به طور قانع کننده روی مسائل مطرح شده فکر کنید و به آنها پاسخ دهید.

میتوانید یک جلسه 3 نفره میان شما و نامزدتان و مادرتان بگذارید تا سوالاتی که مطرح است از نامزد شما پرسیده شود این یک دادرسی عادلانه است.

احترام بگذارید

4)پیدا کردن افرادی برای حمایت از شما

از میان افراد خانواده یک یا دو نفر را برای حمایت از خود انتخاب کنید.اجازه دهید دیگران نیز مناسب بودن نامزد شما را تایید کنند و همین تایید دیگران و دیگر افراد خانواده ، به مادرتان این فرصت را خواهد تا از نگرانی هایش بکاهد.

در بعضی مواقع بهتر است فردی به غیر از شما با مادرتان صحبت کند تا کمتر بین شما و مادرتان تنش پیش بیاید.

حامی

5) اطلات بیشتری کسب کنید
اجازه دهید اعضای خانواده نیز در تصمیم گیریتان به شما کمک کنند تا درست تر به سمت ازدواج پیش روید .

تصمیم نهایی

منبع:

http://www.wikihow.com/Get-Married-to-Someone-Your-Mother-Doesn%27t-Like

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس،نوروتراپیست و درمانگر رفتار وبهداشت جنسی )

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه