خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / باید بیش فعال بودن را پنهان کنیم یا عنوان کنیم؟

باید بیش فعال بودن را پنهان کنیم یا عنوان کنیم؟

پنهان کردن بیش فعالی

وقتی شما دچار اختلال بیش فعالی در بزرگسالی هستید و در جایی کار می کنید باید به مدیرتان بگویید یا خیر؟ البته در اختلال کودکی در بچه ها ،اکثر خانواده ها از دیگران پنهان می کنند تا خدایی نکرده دیگران بر فرزندشان بر چسب نامناسبی نزند ودر روحیه کودکشان اثر نگذارد اما در مورد بزرگسالان بیش فعال باید چگونه برخورد کرد؟

در اینجا راهنمایی هایی برای شما بزرگسالان بیش فعال داریم که در زیر بیان خواهیم کرد:

در ابتدا باید بدانید که اگر علایم بیش فعالی در کار وزندگی شما تاثیر نگذاشته است و مانع کار در محل شما نشده است دلیلی برای عنوان کردن این مشکل وجود ندارد.

اما اگر مسائل وعلائم این اختلال در محل کار شما مشکل ایجاد کرده بهتر است که در مورد مسائل مرتبط با آن صحبت شود نه مستقیما در مورد خود اختلال ، چون ممکن است که اطلاعات درستی دراین باره وجود نداشته باشد و تصمیم گیری های نادرستی انجام شود.

بیایید دلایل مشکلتان را بیابید وآن مشکلات را از سر راه خود بر دارید و در مورد این دلایل با مدیر صحبت کنید،به عنوان مثال اگر در ساعاتی از روز، توجه کافی ندارید وخواب هستید می توانید صحبت کنید که در ساعاتی که عملکرد بیشتری دارید کار را انجام دهید.

برای اینکه از پریشانی در محل کارتان نیز جلوگیری کنید، میتوانید از راهکارهای داشتن دفترچه یادداشت ،موبایل یا تلفن خود استفاده کنید تا قرارها و لیست های مورد نظرتان را برای شما یادآوری کنند واز تشویش جلوگیری کنید ویا محل کارتان را از وسیله هایی که مناع تمرکز شما میشود ،خالی نگه دارید.

منبع:

http://www.webmd.com/add-adhd/features/boss-adhd?ecd=wnl_add_102813&ctr=wnl-add-102813_ld-stry&mb=f0crAvSFnMwQkzFgOShaz%40HnVev1imbCGB%2fpBEfdzfI%3d

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه