خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / میزان زمان مناسب بازی های کامپیوتری در کودکان با اختلال اوتیسم وبیش فعالی

میزان زمان مناسب بازی های کامپیوتری در کودکان با اختلال اوتیسم وبیش فعالی

بازی های رایج میان کودکان با اختلال اوتیسم و بیش فعالی و میزان زمان مناسب برای این بازی ها

video game

بر اساس یک مطالعه جدید  کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم حدود دو برابر زمان زیادی را صرف بازی های ویدئویی می کنند.

محققان همچنین دریافتند که کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم یا اختلال نقص توجه / بیش فعالی (ADHD) نسبت به کودکان بدون معلولیت در افزایش خطر ابتلا به اعتیاد بازی هستند.

برای مطالعه جدید ، انگلهاردت و همکارش ، 141 پسر بین سنین 8 تا 18 ساله را مورد بررسی قرار دادند، از این تعداد، 56اختلالات طیف اوتیسم ، 44 نفر( ADHD) با اختلال بیش فعالی  و 41 به طورمعمول در حال توسعه بودند به طور کلی، آنها دریافتند که کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم به طور متوسط 1تا 2 ساعت را در روز به بازی های ویدئویی اختصاص می دهند .

کودکان مبتلا به ADHD در روز حدود 1تا 7 ساعت و به طور معمول بچه های در حال توسعه  در حدود 1تا2  ساعت در روز  را صرف  بازی های ویدئویی می کنند .

کودکان مبتلا به طیف اختلال اوتیسم و بیش فعالی نیز به گفته محققان با احتمال بیشتری به یک سیستم بازی ویدئویی در اتاق خود بیشتر توجه نشان میدهند.

آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که کودکان بیش از دو ساعت را در مقابل یک صفحه نمایش جهت بازی صرف نکنند .

http://www.nbcnews.com/health/addictive-gaming-more-common-autism-adhd-6C10813635

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه