خانه / تربیت فرزندان / بازی درمانی / بازی درمانی چیست؟

بازی درمانی چیست؟

بازی درمانی

بازی درمانی، شیوه ای است که کمک می کند، کودکان احساسات خود را کشف و بیان کنند، بعلاوه در جریان بازی تجربیات زندگی را حس کنند.
بازی یک راه طبیعی برای یادگیری، ارتباط و کشف دنیای خود است. بازی درمانگر در جریان بازی از طریق آزادی بیان در یک محیط ایمن و قابل اعتماد، بازیابی تجربیات دشوار زندگی را تسهیل می کند.بازی درمانی فرصتی را فراهم می کند تا کودک نگرش خود در مورد سوء استفاده ها و مشکلات را تغییر دهد و دیگر به سرزنش درونی خود نپردازد.در نتیجه ی این توانمند سازی و افزایش اعتماد به نفس، کودک خود را برای مقابله با مسائل دنیای بیرون آماده می کند.
درمان متعارف صحبت کردن  با درمانگر، در مورد کودکانی که بیان احساسات در قالب کلمات برای آنها دشوار است، ممکن است نا مناسب باشد. به همین دلیل بازی درمانی یک روش درمانی موثر برای این کوکان خواهد بود.

چه کسی می تواند از بازی درمانی بهره مند  شود؟
بازی درمانی یک روش مداخله ای موثر برای کودکان با انواع مختلفی از مشکلات( کودکانی که مورد آزار قرار گرفته اند، کودکانی که تجربه ی از دست دادن کسی را دارند،کودکان بیمار و یا ناتوان و کودکانی که شاهد اعمال خشونت آمیز بوده اند) می باشد.
بازی درمانی می تواند برای کودکان  در تمامی سنین مناسب باشد، اما اغلب برای کودکان 3 تا 12 سال استفاده می شود. بازی درمانگران ، به طور کلی از این روش به شکل انفرادی استفاده می کنند اما ممکن است به شکل گروهی و  یا بردار و خواهری نیز  انجام شود.

در بازی درمانی چه اتفاقی می افتد؟
در مرحله ی ارجاع به بازی درمانگر، تعامل با دیگر افراد مرتبط با کودک، برای کمک  به روند درمان مفید خواهد بود،برای شروع، یک ارتباط خوب برای یک مداخله ی حمایتی و معنی دار ضروری است، سازگاری نیز برای بازی درمانی مهم است، بنابراین معمولاً جلسات بازی درمانی یک بار در هفته، در یک زمان مشخص و همیشگی انجام می شود، ممکن است این جلسات در خانه، درمانگاه و یا مدرسه انجام شود.
روند بازی درمانی ممکن است کوتاه مدت باشد و یا با توجه به نیاز کودک ، تعداد و زمان جلسات بیشتر و طولانی تر باشد.

خدمات تخصصی موسیقی درمانی، هنر درمانی(نمایش درمانی خلاق،موسیقی درمانی،نقاشی درمانی)و بازی درمانی در مراکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه