خانه / تربیت فرزندان / بازی درمانی / بازی درمانی چیست؟

بازی درمانی چیست؟

بازی درمانی چیست؟Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Oct 8Rating:

بازی درمانی

بازی درمانی، شیوه ای است که کمک می کند، کودکان احساسات خود را کشف و بیان کنند، بعلاوه در جریان بازی تجربیات زندگی را حس کنند.
بازی یک راه طبیعی برای یادگیری، ارتباط و کشف دنیای خود است. بازی درمانگر در جریان بازی از طریق آزادی بیان در یک محیط ایمن و قابل اعتماد، بازیابی تجربیات دشوار زندگی را تسهیل می کند.بازی درمانی فرصتی را فراهم می کند تا کودک نگرش خود در مورد سوء استفاده ها و مشکلات را تغییر دهد و دیگر به سرزنش درونی خود نپردازد.در نتیجه ی این توانمند سازی و افزایش اعتماد به نفس، کودک خود را برای مقابله با مسائل دنیای بیرون آماده می کند.
درمان متعارف صحبت کردن  با درمانگر، در مورد کودکانی که بیان احساسات در قالب کلمات برای آنها دشوار است، ممکن است نا مناسب باشد. به همین دلیل بازی درمانی یک روش درمانی موثر برای این کوکان خواهد بود.

چه کسی می تواند از بازی درمانی بهره مند  شود؟
بازی درمانی یک روش مداخله ای موثر برای کودکان با انواع مختلفی از مشکلات( کودکانی که مورد آزار قرار گرفته اند، کودکانی که تجربه ی از دست دادن کسی را دارند،کودکان بیمار و یا ناتوان و کودکانی که شاهد اعمال خشونت آمیز بوده اند) می باشد.
بازی درمانی می تواند برای کودکان  در تمامی سنین مناسب باشد، اما اغلب برای کودکان 3 تا 12 سال استفاده می شود. بازی درمانگران ، به طور کلی از این روش به شکل انفرادی استفاده می کنند اما ممکن است به شکل گروهی و  یا بردار و خواهری نیز  انجام شود.

در بازی درمانی چه اتفاقی می افتد؟
در مرحله ی ارجاع به بازی درمانگر، تعامل با دیگر افراد مرتبط با کودک، برای کمک  به روند درمان مفید خواهد بود،برای شروع، یک ارتباط خوب برای یک مداخله ی حمایتی و معنی دار ضروری است، سازگاری نیز برای بازی درمانی مهم است، بنابراین معمولاً جلسات بازی درمانی یک بار در هفته، در یک زمان مشخص و همیشگی انجام می شود، ممکن است این جلسات در خانه، درمانگاه و یا مدرسه انجام شود.
روند بازی درمانی ممکن است کوتاه مدت باشد و یا با توجه به نیاز کودک ، تعداد و زمان جلسات بیشتر و طولانی تر باشد.

خدمات تخصصی موسیقی درمانی، هنر درمانی(نمایش درمانی خلاق،موسیقی درمانی،نقاشی درمانی)و بازی درمانی در مراکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - بازی درمانی چیست؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه