خانه / تربیت فرزندان / بازی درمانی / بازی درمانی چگونه به کودک شما کمک میکند

بازی درمانی چگونه به کودک شما کمک میکند

بازی درمانی

 • چرا بازی ؟
  بازی برای رشد فیزیکی، احساسی، روانی و اجتماعی کودکان ضروری است. تخیلات و خلاقیت را پرورش می دهد و اعتماد به نفس و تمرکز را پیشرفت می دهد.به کودکان در دوستیابی یادگیری جهان پیرامونشان کمک می کند. به آنها کمک می کند خود را بشناسند و به توانایی هایشان ایمان بیاورند. به آنها اجازه می دهد در محیطی امن از اشتباهاتشان درس بگیرند.
  بازی یک تفریح است، فعالیت لذت بخشی که روحیه مان را افزایش می دهد و به دید ما در زندگی روشنی می بخشد.بازی باعث رهایی از استرس و بی حوصلگی است، ارتباط برقرار کردن با مردم با یک راه مثبت است، تحریک کردن خلاقیت فکری و اکتشافات است، احساسات را تنظیم می کند و ضمیر نا خود آگاه را تقویت می کند.
 • بازی درمانی
  بازی درمانی چیست؟
  بازی درمانی یک درمان کودک محور بنیان است که بر اساس ارتباطات و روند یادگیری عادی کودکان بنا شده است. درمانگران از بازی درمانی برای کمک به کودکان در اظهار احساساتشان به یک روش سمبلیک از طریق وسایل بازی استفاده می کنند وقتی زبان شفاهی کارا نیست.در بازی درمانی اسباب بازی ها دنیای کودک و بازی زبان اوست.
  در بازی درمانی، درمانگر محیطی امن می سازد تا مشکلات کودک را کشف کنند و با حساسیت و بدون داوری جوابگو باشند.بازی درمانی به کودکان کمک می کند تا یاد بگیرند چگونه ارتباط برقرار کنند، هضم کنند و بفهمند و احساساتشان را اظهار کنند، توانایی حل مساله شان را افزایش دهند و رفتارشان را بهبود بخشند. بازی درمانی فرصت های رشد فیزیکی، احساسی،شناختی و اجتماعی را پدید می آورد.
  بازی درمانگران تکنیک های مختلفی برای مجذوب کردن کودک استفاده می کنند، هنر و قایق های کوچک، سینی شن ، گل، موسیقی، داستان گویی و تکنیک های خلاقیت بصری.
  فواید بازی درمانی راه نفوذ مناسبی به درون کودکان است. محققان ثابت کرده اند که اکثر کودکانی که بازی درمانی داشته اند، پیشرفت و تغییرات مثبت از خود نشان می دهند.
  بعضی از فواید بازی درمانی :
  • توانایی بیشتر در کنترل احساسات
  • بهبود اعتماد به نفس و خود باوری
  • انعطاف پذیری و توانایی مواجهه
  • پیشرفت در مهارت های اجتماعی و روابط با دیگران
 • ترسهای کودکان
 • مشکلات رفتاری( شب ادراری ، ناخن جویدن ، دروغ گفتن )
 • تقویت توجه و تمرکز
 • پرخاشگری
 • بهبود سازگاری کودکان طلاق
 • کودکانی که مورد بد رفتاری یا غفلت قرار گرفته اند
 • بچه هایی که مورد سو استفاده جنسی، فیزیکی یا احساسی قرار گرفته اند
 • عملکرد تحصیلی مربوط به کودکان اختلال یادگیری
 • رفتارهای ناسازگارانه توی مدرسه و سازگاری اجتماعی و هیجانی کودکان

گرداورنده و مترجم:کیانوش محسنی

IMG_20151025_150011

آرش رستمی روانشناس کودک و بازی درمانگر کلینیک آلومینا

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز واحد شرق(رسالت) آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

 

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه