خانه / تربیت فرزندان / بازی درمانی / بازی درمانی برای کودکان با مشکلات یادگیری و شناختی

بازی درمانی برای کودکان با مشکلات یادگیری و شناختی

بازی درمانی برای کودکان با مشکلات یادگیری و شناختیReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Dec 25Rating:

Smart-Kids-LD-500

کودکان دارای مشکلات یادگیری و خانواده آنها در زندگی روزانه موقعیت های استرس دار بیشتری نسبت به خانواده ها و کودکان با پیشرفت عادی تجربه می کنند، از جمله غفلت جامعه نسبت به آنان و محدودیت های آموزشی. به این دلیل کودکان نشانه های بیشتری از ناتوانی ذهنی از خود بروز می دهند. بنابراین معرفی هر چه سریع تر روش های حمایتی و درمانی مناسب مثل بازی درمانی، اهمیت خاصی دارد. اتاق بازی دارای سینی های شن و عروسک های پلاستیکی، عروسک ها، لوازم هنر و نقاشی، خاک کوزه گری و ادوات موسیقی موقعیت وسیعی برای ابراز عواطف فراهم می کند.

SONY DSC

در اینجا نمونه ای از کیس بازی درمانی را که توسط بازی درمانگر ،جوانا کروژینسکا مورد درمان قرار گرفته است آورده ایم:
یک کودک 10 ساله دارای مشکلات یادگیری که از خانواده طلاق با والدین الکلی آمده رفتار تهاجمی نسبت به محیط اطرافش و به خصوص مادرش داشت.
در بازی درمانی احساساتش به طور آزاد و ناخودآگاه اظهار می شد که توسط درمانگر پذیرفته و منعکس می گشت.
او با سینی شن شروع کرد که برای او بدون خطر و بدون کمک دیگران بود. مینیاتور هایی که شامل سربازان و حیوانات وحشی بودند، محاصره می شدند و در یک تله می مردند.او در سکوت و بدون ارتباط چشمی با درمانگر بازی می کرد. پس از چندین هفته او تغییراتی در بازی اش ایجاد کرد، به مینیاتور ها اجازه دفاع از خودشان داد و شروع به صحبت با درمانگر کرد.
بعد از چند جلسه دیگر او چند آدمک جدید معرفی کرد که قادر بودند روی محیط اطرافشان تاثیر بگذارند و بازی اش را با وسایل جدیدی مثل گل کوزه گری و نقاشی گسترش داد. او بیشتر خودانگیخته شده بود و بیشتر صحبت می کرد. در طول آخرین جلسات شن بازی درمانی واضح تر شد و آدمک هایش قادر بودند از خودشان محافظت کنند.
نتایج بازی درمانی با تغییر در توانایی ها و سختی ها (SDQ) اندازه گیری می شوند، در این مورد موفق  کاهش چشمگیری از 20 به 15 در کلیه مشکلات مشاهده شد
گرداورنده و مترجم:کیانوش محسنی

IMG_20151025_150011

آرش رستمی روانشناس کودک و بازی درمانگر

خدمات تخصصی سنجش کودکان،آموزش والدین و بازی درمانی در مرکز  آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - بازی درمانی برای کودکان با مشکلات یادگیری و شناختی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه