خانه / تربیت فرزندان / بازی درمانی / بازی با کودک با بکارگیری روشهای درمانی

بازی با کودک با بکارگیری روشهای درمانی

slider-1

 

هنگامی که پدرو مادر با کودک خود بازی می کنند درحقیقت رشد صحیح مغزاو را تضمین می کنند.
این جمله ازگفته های دافنا لندرث مدیرآموزش انستیتو بازی درمانی است. او دریک مصاحبه ویدئویی مزایای بازی کردن با کودکان با استفاده از روشهای درمانی را شرح داد.
تکنیک های مورد استفاده در بازی درمانی الگوهایی هستند که توسط والدین بخصوص مادرمورد استفاده قرارمی گیرند تا با شادی با نوزاد خود مشغول بازی شود. این نوعی تعامل است که مناسب نیازهای کودکان درسنین بالاتر( کودکان 3 یا 4 ساله تا سنین نوجوانی ) هم می باشد.
وابستگی جزو نیازهای اساسی هرانسانی است. هنگامی که والدین درحال انجام بازی درمانی با کودک خود هستند حتی قادرند اشکالات قبلی خود را برطرف کرده و آنها را جبران کنند. دلبستگی می تواند یک کودک خشمگین را آرام کند و به کودکی که با دیگران بیشترارتباط می گیرد، کمک کند. فعالیتهای مبتنی بر دلبستگی و بازی کردن می تواند برای کودکان یا حتی بزرگسالان چالشی ایجاد کند که درآن چیزهای شگفت انگیزی را تجربه کنند.
البته اگرکسی درمورد تربیت فرزند خود با مشکل روبرو شد و فرزندش کودکی بی توجه یا ناتوان دربرقراری ارتباط یا نگران و بی اعتماد به دیگران ، بیش فعال و سربه هوا شد، به این معنا نیست که پدرو مادرکوتاهی کرده و مقصرهستند.
با این حال، بازی درمانی و فعالیتهای مرتبط می تواند به کاهش این علائم در کودکان کمک کند. گاهی رفتارهای کودک تحت تأثیروجود علل بیولوژیکی قراردارد که باعث می شوند تا کودک چنین شخصیتی داشته باشد. تجربه های کودک هم می تواند عامل رفتارهای او باشد. درهرصورت توجه داشته باشید که بازی درمانی برپایه فعالیتهای مبتنی بردلبستگی کمک موثری درتقویت روابط شما با فرزندتان خواهد داشت.

گردآورنده : مینو شفیعی

مرکز تخصصی موسیقی درمانی و بازی درمانی آلومینا

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه