خانه / روانشناسی / این روش را هم برای درمان افسردگی خود امتحان کنید!

این روش را هم برای درمان افسردگی خود امتحان کنید!

نور درمانی

امروزه زندگی در آپارتمان ها و خانه های کوچک با نور های کم یا با طراحی های جدید که نور بسیار کمی وجود دارد امکان ابتلا به افسردگی را افزایش داده است و این مسئله نیز در ایران در حال شیوع می باشد.

نور درمانی یکی از درمان های موثر در افسردگی به شمار می آید،البته بیشتر این روش برای درمان افسردگی های فصلی مورد استفاده قرار میگیرد،با این روش مراجع در یک اتاق نور قرار میگیرد واتاق به گونه ای طراحی شده است که هر دو نوع نور تیره وروشن وتار به یک میزان تابیده میشود،این روش درمان ممکن است در کنار روش های دیگر درمانی به کار گرفته شود وحتی به خود مراجع نیز ،در معرض قرار گرفتن انواع نورها را تجویز می کنند.

منبع:

http://www.webmd.com/depression/ss/slideshow-depression-overview.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه