خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / این دفعه کنترل وزنتان را با این میوه هم امتحان کنید!

این دفعه کنترل وزنتان را با این میوه هم امتحان کنید!

35%  از جمعیت امریکا چاق به نظر می رسند و نیاز به استراتژی هایی برای کاهش وزن دارند درحال حاضر تحقیقات جدید نشان میدهد که مصرف آواکادوی تازه هنگام ناهار در افرادی که اضافه وزن دارند می تواند گرسنگی را کاهش دهد .

اواکادو

مدیر بخش تغذیه در دانشگاه سابات  می گوید :

 آواکادو ممکن است نقش تنظیم کننده سطح قند خون را بر عهده داشته باشد که میتواند این مطلب پیامدهای مهمی برای افراد مبتلا به دیابت در بر داشته باشد.

این میوه که به صورت سالاد مصرف میشود بیشتر در مکزیک یافت میشود و مواد اصلی تشکیل دهنده ان ، چربی اشباع شده می باشد که این چربی می تواند میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و باعث کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری قلبی شود.

خوردن نیمی از یک آواکادوی تازه هنگام ناهار منجر به احساس سیری در افراد دارای اضافه وزن میشود و نیاز به خوردن میان وعده را تا 5 ساعت پس از وعده غذایی کاهش می دهد.

در نتایج مطالعه ای که بر روی افرا د سالم و چاق در بیش از 5 جلسه مصرف آواکادو در هنگام ناهار انجام شد نشان داد که  40% از شرکت کنندگانی که نیمی از آواکادو را همراه با ناهار میل می کردند در طول 3 ساعت بعد از وعده غذایی ،میل به خوردن در آنها کاهش یافته بود.

26% از این گروه که نیمی از آوکادوی تازه را خورده بودند  نیز احساس رضایت بیشتری بعد از ناهار ، ازخود داشته اند.
تیم تحقیقاتی اشاره می کنند که اگر چه مطالعه شان به نتایج مثبتی برای مصرف آووکادو دست یافته اند اما  تحقیقات بیشتری  برای تعیین اینکه آیا یافته های خود  قابل اجرا به جمعیت عمومی است یا خیر مورد نیاز است.

منبع:
medicalnewstoday

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه