خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه در کودکانمان ایجاد انگیزه کنیم؟

چگونه در کودکانمان ایجاد انگیزه کنیم؟

 

ایده ی خلاقانه برای علاقه مند کردن کودک به غذا

والدین و معلمان موظف هستند در کلاس و خانه شرایط مناسبی را برای یادگیری فراهم آورند و فرصت هایی را فراهم کنند که ذهن کنجکاو کودک برای پرورش و برای ر فع ناتوانی علمی خود تلاش کنند.

 

منظور این است که با سوال هایی که برای دانش آموز مطرح می کند او را برای یافتن پاسخ مجهول ها مشتاق کند.

 

بنابر این اولین گام تدریس برای او ایجاد انگیزه می باشد ، این ایجاد انگیزه یا به صورت کلامی مانند ” سوال ها و تعریف مسائلی در مورد موضوع مورد نظر است یا به صورت غیر کلامی مانند: ایجاد موقعیت های غیر عینی که موجب سوال برای دانش آموزان میشود ” به وجود آورند .

 

آنها باید بدانند که چه چیزی را قرار است یاد بگیرند و چرا ، اگر او بداند مطلب مورد نظر در زندگی آینده اش قابل استفاده است انگیزه بیشتری برای یادگیری پیدا می کند .

 

ارتباط دادن مطالب آموزشی با تجربه هایش برای دانش اموزان یکی دیگر از راه های ایجاد انگیزه برای یادگیری است.

 

البته باید در نظر داشت که یادگیری متناسب با علاقه کودکان باشد زیرا یادگیری موضوعی که همراه با علاقه باشد موفقیت بیشتری در آن نهفته است و کودک از یادگرفتن آن لذت می برد.

 

و بلعکس هم امکان پذیر می باشد هرگاه تلاش او همراه با شکست و ناکامی باشد نسبت به آن دلسرد و حاضر به تلاش برای یادگیری آن ماده درسی نخواهد بود.

یکی از روش  هایی که مورد علاقه کودکان است و به راحتی می توان آنها رابه یادگیری علاقمند کرد نوروفیدبک می باشد .

 

برای استفاده از این روش و ارتقای عملکرد ذهنی کودکتان میتوانید از خدمات تخصصی کلینیک آلومینا استفاده کنید

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه