خانه / زندگی سالم / چه میزان چای و از چه نوعی می نوشید؟

چه میزان چای و از چه نوعی می نوشید؟

انواع چای

نوشیدن چند فنجان چای در روز ممکن است برای سلامتی شما خوب باشد؟
بله درست است چای برگ از گیاه کامیلیا آمده است . آنها حاوی آنتی اکسیدان ها یی است که ضد رادیکال های آزاد ضد ، که می تواند منجر به آسیب سلول ها شوند . آنتی اکسیدان ها ممکن است به کاهش و یا کمک به جلوگیری از برخی از این آسیب ها شوند.

چه تفاوتی بین انواع چای وجود دارد ؟
تفاوت بین سه نوع اصلی چای (سبز ، سیاه و اولانگ ) فرآیند مورد استفاده میان آنها است. چای سیاه در معرض هوا  یا تخمیر قرار میگیرد که برگ تیره  دارد و به آنها عطر و طعم خاصی می بخشد، چای سبز با حرارت دادن ساخته شده است. برگ چای اولانگ نیمه تخمیر شده است .

نوشیدن چای سبز می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی  منجر شود؟
برخی مطالعات نشان می دهد که نوشیدن چای سبز ممکن است به جلوگیری از عوامل خطر بیماری های قلبی از جمله : وزن بدن، فشار خون و جذب کلسترول کمک کند  ولی شواهد علمی معتبر به حمایت از این ادعاها وجود ندارد .

استفاده از چای های کیسه ای و فوری در آب جوش چقدر زمان نیاز دارد؟
به مدت 3 تا5 دقیقه باید درون آب جوش باشند تا آنتی کسیدان های فعالیت خود را آغاز کنند.

یک لیوان چای سرد همیشه حاوی همان مقدار از آنتی اکسیدان هایی است که در یک فنجان چای داغ موجود است؟
چای سرد اغلب شامل مقدار ناچیزی از ترکیبهای موجود در مقایسه با غلظت بالا و موجود در یک فنجان چای داغ است و علتش همان آب گرم است . با این حال ، چای سرد و چای داغ می تواند تقریبا همان سطح از آنتی اکسیدان ها را داشته باشند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه