خانه / زندگی سالم / خانواده سالم / اقداماتی جهت جلوگیری از سوءاستفاده جنسی در کودکانمان یا ترمیم آنها

اقداماتی جهت جلوگیری از سوءاستفاده جنسی در کودکانمان یا ترمیم آنها

هشدار: با دقت بخوانید

پیشنهاد برای والدین

*** با خانواده های دیگری که دچار چنین مشکلی شده اند ارتباط داشته باشید و داوطلبانه گروهی را تشکیل دهید مانند گروهای بازی.

*** به کودکانتان قانونمند بودن را آموزش دهید و هنگامی که عصبانی هستید آن ها را تنبیه نکنید بیشتر سعی کنید خودتان را به داشتن آرامش دعوت کنید.

*** به خاطر داشته باشید که داشتن نظم و قانون راهی برای آموزش به فرزندتان است.

***برای تشویق کردن رفتار خوب فرزندتان، از امتیازها استفاده کنید تا بتوانید به آنها کمک کرده و بتوانید آنها را کنترل کنید.

 *** رفتار خودتان را مورد بررسی قرار دهید زیرا سوء استفاده نه تنها آسیب جسمی است بلکه می تواند اثرات و خسارات روحی عمیقی نیز وارد کند.

***والدینی باشید که بدون سرزنش کردن و انتقاد ، با اقدامات مناسب و لازم به این کودکان آموزش دهید تا بهتر بتوانند مشکلاتشان را حل و فصل کنند.

*** در جهت بهترین ومناسب ترین روش برخورد با این کودکان  ، آموزش ببینید تا راحت تر به آنها کمک کنید.

 

*** بعد از فعالیت های مدرسه کودکان ،والدین باید  در کلاس های اموزشی  جهت برنامه های نظارتی و اینکه چطور به کودکان آموزش دهند مراقب خود باشند و خودشان را از آسیب ایمن نگه دارند ،آموزش ببینید و شرکت کنند  و سعی کنند با گروهایی که در جامعه بر این اساس شکل گرفته اند هم نوا شوند .

 

*** به کودکان حقوق مربوط به خودشان را آموزش دهید تا بدانند که آنها دارای حقوق خاصی هستند و حس امنیت رابه آنها باید القا کنید تا کمتر خودشان را مقصر بدانند و اگر اتفاقی رخ دهد راحت تر آن را گزارش دهند.

 

*** برنامه های پیشگیرانه را پشتیبانی کنید چرا که گاهی نیاز است شما برنامه هایی را بعد از این اتفاق پیگیری کنید.

 

*** تهیه برنامه هایی برای جلوگیری از سوءاستفاده مجدد برای کودکان و آموزش خانواده های آنها مانند مشاوره خانواده و ویزیت در منزل توسط پرستاران نیاز است.

 

*** باید بدانید کودک آزاری چیست و اینکه یک کودکی که  تحت سوءاستفاده جسمی و جنسی قرار گرفته است نوعی بدرفتاری با وی شده که حاصل بی توجهی والدین و کسی که مراقب کودک بوده است میباشد که همه آنها تنها به فکر تهیه غذا و پوشاک برای وی بوده اند .

 

*** کودکان تنها از لحاظ فیزیکی مورد سوءاتفاده قرار نمی گیرند بلکه از لحاظ عاطفی نیز مورد آزار قرار میگیرند و این زمانی اتفاق می افتد که حتی گاهی از طرف والدین نیز طرد میشود و جدای از بقیه افراد خانواده قرار می گیرد.

*** سعی کنید نشانه های این  واقعه را بشناسید زیرا تنها نشانه های آن افسردگی نیست.

 

*** این کودکان ، از بعضی از بزرگترها می ترسند و به هر کسی نمی توانند اعتماد کنند،تغییرات ناگهانی در الگوهای خوابیدن،غذا خوردن انها ایجاد میشود و حتی می تواند منجر به رفتار جنسی نامناسب در آنها شود،پنهان کاری کنند و رفتارهای خصومت آمیزی را نسبت به خانواده داشته باشند .

 

*** اگر شاهد کودک آزاری هستید و یا نشانه هایی از آن را مشاهده کردید حتما به پلیس و مراجع قانونی گزارش دهید.

 

*** وقتی در مورد سوءاستفاده و آزار با کودک صحبت می کنید دقت کنید، زیرا ممکن است چیزهایی را بگوید که درست باشد .

 

منبع:

http://www.childabuse.org/educateadvocate/preventchildabuse

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

“همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ،با اقدامات لازم از این وقعه وحشتناک در کودکانتان جلوگیری کنید”

 

 

 

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی
مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه